Barcelona Hmotné dárky

Potěšte netradičním dárkem Barcelona Hmotné dárky za jedinečnou cenu 8450 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
8450 Kč
4.8 / 5 (22 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Barcelona Hmotné dárky

1. den
Hlavní město Praha
Barcelona Airport T1
K přepravě do centra města využijete Aerobus Barcelona, zaveze Vás do centra na náměstí Plaza Catalunya kde už to budete mít cca 5 minut do hotelu. 
Podle toho v kolik přiletíte, můžete zajít na procházku po La Rambla, nebo si zajít na večeři do Raó, nebo Elisabets.  
2. den
Sagrada Família
Ráno po snídani vyrazíte na náměstí Catalunya, kde je zastávka na autobus Hop on Hop off a necháte se zavézt přímo před Sagrada Familia. Je vhodné mít zakoupené lístky předem – předejdete tak frontám. 
Paelleria Patrizio Cattaneo
Paella je pokrm, který musíte v Barceloně ochutnat – ať už s mořskými plody, nebo jinou variantou.  A sklenka Sangríi Vám dodá energii do dalšího putování 🙂
Dál naskočíte na hop on hop off a vydáte se směrem k Parku Guell.
Park Güell
Tento park, který zadal na výstavbu průmyslník Eusebio Guell slavnému Antoniu Gaudímu, má 18 hektarů. Najdete zde ikonickou „ještěrku“ se známou mozaikou, která se objevuje na různých částech parku, dále je zde nekonečná lavička, krytá promenáda, síň sta sloupů a 2 domy. V jednom bydlel zadavatel E. Guell a samotný Gaudí, kde je dnes jeho muzeum. Doporučuji mít zajednanou vstupenku předem, především v letních měsících.
Camp Nou
Kapacita tohoto znamého stadionu, který  byl dokončen roku 1957, je 99.500 fanoušků. Zdejší zajímavostí je, že na celoseonní vstupenky se nestojí žádné fronty – jedinou možností jak je získat je buď zdědit, nebo koupit přímo od majitele. Jsou totiž vždy vyprodané.
Plaça Reial
Placa Reial je náměstí, které má atmosféru. Je prostorné, lemované podloubím, ozdobené kašnou, palmami a kovanými pouličními lampami navrženými mladým Gaudím. Je zde mnoho barů, kaváren a restaurací se zahrádkami, kde to žije ve dne v noci. Jeho atmosféru spoluvytvářejí také pouliční baviči a hudebníci.
3. den
Mercado de La Boqueria
To je to pravé místo pro gurmány – naleznete zde od čerstvého ovoce, zeleniny a ryb také mnoho kaváren a kiosků, barů na stojáka, kde můžete ochutnat místní speciality od vařených až po šunky, sýry, olivy a jiné pochutiny. Tato tržnice stejně jako jiných míst a památek vznikla po zničení kláštera v důsledku
vyvlastnění církevního majetku v polovině 19. století. 
Casa Milà
Jedna z dalších památek známého architekta Gaudího.  Casa Mila, neboli La Pedrera (ve španělštině kamenolom – tak ji překřtili místní podle jejího zaobleného vzhledu) byla postavena roku 1905 nezapomenutelným Antoniem Gaudím předtím, než započal stavbu Sagrady Família.
Poble Espanyol
Montjuïc
Ciutadella Park
Pokochejte se obří fontánou v této oáze klidu, kterou nenavrhl nikdo jiný než Gaudí. V tomto parku nikdy nebudete sami, a i přesto si odpočinete. Je oblibený u turistů a i u místních, kteří se zde pravidelně setkávají na piknicích, při cvičení bojových sportů či jen tak si zalenošit. 
Basilica of Santa Maria del Mar
Santa María del Mar, je nádherná katedrála, která se nachází ve čtvrti La Ribera a patří mezi nejúchvatnější gotické stavby.  Veškerá výzdoba jako Oltář, kaple, kúr byla zničena při nepokojích roku 1936 a tak působí interiér poněkud stroze. Díky skvělé akustice se zde často pořádají koncerty a je to i vyhledávanám místem pro svatby. 
Gothic Quarter
Říká se, že v této čtvrti tluče srdce Barcelony, uvidíte zde středověké katedrály, úzké uličky plné restaurací, obchůdků a barů. Dále náměstička, kde si v klidu můžete vychutnat svou kávu, či různé paláce. Doporučuji navštívit jednu z restaurací, kde se podávají tapas či klasická baskická kuchyně. 
4. den
Plaça d’Espanya
Jelikož už Vám skončila 2 denní jízdenka na autobus, doporučuji dojet na toto místo z náměstí Plaza Catalunya po červené lince Metra L1 na Plaza de Espaňa, 4 zastávka.
Toto náměstí bylo postaveno roku 1929 ku příležitosti světové výstavy.
Na tomto náměstí jsou také zpívající fontány „Magic Fountain“, které hrají od čtvrtka do neděle od 21:30. Momentálně jsou vypnuté z důvodu šetření vody, doporučuji ověřit před cestou na oficiálních stránkách: https://www.barcelona.cat/en/what-to-do-in-bcn/magic-fountain
La Barceloneta
Poté se přes červenou linku L1 a žlutou L4, nechte zavést do čtvrti La Barceloneta, zde se můžete projít na promenádě podél moře, nachází se zde nákupní centrum a spousta restaurací, vodní Aquarium (je třeba zajistit dopředu) a večer se přes Plaza Catalunya a letištní autobus přesunete zpět na letiště.  Nebo se můžete projít přes La Rambla, zastavit se pro zavazadla na hotelu a pokračovat po již zmíněné trase na letiště.
Plaça de Catalunya
Letiště Barcelona-El Prat

Darujte originální dárek Barcelona za zajímavou cenu 8450 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Barcelona 29. 1. 2024 (4 dny)
  • Typ zážitku: Hmotné dárky,
  • Doba trvání: 4 dny
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Barcelona? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky | Hmotné dárky | Hasičáky