Do Norska za polární září✨ Hmotné dárky

Obdařte netradičním zážitkem Do Norska za polární září✨ Hmotné dárky za nízkou cenu 29960 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
29960 Kč
4.9 / 5 (16 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Do Norska za polární září✨ Hmotné dárky

1. den
Tromsø Airport
Po vyzvednutí auta zajedeme do místního obchodu s potravinami, kde si nakoupíme potraviny na celou dobu pobytu v Norsku, protože v domečku, byť je tam vše, od talířků, soli, pepře, oleje, atd., vařit nám tam nebudou, to je na nás. Více info o stravě naleznete v úvodu.
Po příjezdu na domek, cesta trvá přes 2 hod, se ubytujeme, uvaříme si večeři a budeme se těšit na ráno, na první výletní den v Norsku.
Finnsnes
2. den
Každý den je první zastávkou dokoupení čerstvého pečiva, tedy krom neděle, kdy jsou všechny obchody zavřené a po nákupu vyrážíme na výlet.
Hamn Lighthouse
První zastávka nás čeká na pobřeží, na kterém stojí malý maják. Odtud je nádherný výhled na severozápadní pobřeží Senje. Pokud máte dalekohled, můžete pozorovat i velryby. Je to skvělé místo i v noci pro možnost sledovat hvězdy, západ slunce nebo polární záři.
Trollvika
Zastavíme se v tzv. „trolím muzeu“, kde koukneme na sochu trola s jeho manželkou. 
Bergsfjordveien
Dále budeme pokračovat na krásný fjord s výhledem na okolní hory. Fotí se tu nejčastěji polární záře (defakto skoro všechny fotografie z Norska s tou nejlepší polární září mám z tého oblasti). Jedná se o snad nejkrásnější panorama ostrova Senja.
Poté se přesuneme na tzv. norské Maledivy – tak se totiž říká krásné písečné pláži s úžasnými výhledy a tyrkysovou vodou.
Tungeneset
Poslední místo, které dnes navštívíme nás dřevěnou stezkou zavede k plochému útesu, ze kterého můžeme obdivovat nádherné panorama. Vedle parkoviště je také velmi čisté veřejné WC. Naturalisticky se jedná o úžasné místo. Z útesu tvořeného velkými plochými skalami je možné obdivovat špičaté hory, které se vypínají na druhé straně fjordu. Místo je obvykle navštěvované fotografy, kteří chtějí fotit hory s odrazem ve vodě, který zůstává uvězněn mezi skalami.
Finnsnes
3. den
Ersfjord Beach
Naše první dnešní zastávka je u nádherné pláže, která se nachází pod krásnými horami, což vytváří epické scenérie. Pláž s překrásnými výhledy, průzračnou tyrkysovou vodou, právem se ji říká, Maledivy v Norsku.
port Mefjordvær
Na tomto molu s výhledem na fjordy načerpáme síly před prvním výšlapem. Jedná se o velmi pěkný přístav s fjordem a krásnou horou.
Knuten Trail Head
Značené stezky, po rašeliništích nainstalovány dřevěné plotny, mnoho odpočinkových posezení a spousta míst na překrásné záběry – taková nás čeká túra přes Knuten, 2,5 km dlouhá a 110 metrů vysoká. Výhled je nádherný a jsou zde další možnosti turistiky. Na parkovišti před začátkem trasy se nachází WC a lze zde doplnit pitnou vodu.
Husøy Lighthouse
Kouzelné místo – maják Husøy, navštívíme během průjezdu ostrova Senja. Zastavíme se u sušárny ryb, následně se projedeme rybářským mestečkem. Procházka je cílena až na poslední možné výhledové místo, kde pokaždé vidíme v dálce velryby, proto se doporučuje mít u sebe dalekohled.
Hesten trail head
Na závěr nás čeká jedna z nejkrásnějších tras, které jsme kdy absolvovali. Rozhodně se jedná o TOP túru s neskutečně nádherným výledem v oblasti Senja. Stezka se skládá z překrásné horské scenérie a zátoky. Výhled na Segla je odtud nepřekonatelný. Rozhodně to ale není snadná stezka, a než se na tuto túru vydáme (po absolvování předešlých zastávek) dopřejeme si dostatečného odpočinku. Celkem túra trvá až 4 hodiny, ale v případě, že stezka bude vlhká, bude mokro, stezka bude blátivá a kluzká, nejdeme. Na prvním místě je dbát opatrnosti.
Finnsnes
4. den
Tromsø
Dnes nás čeká odpočinkový den. Zaparkujeme v centru města Tromso, projdeme si přístav, památky, nakoupíme domů dárky, upomínkové předměty, zajdeme na výbornou kávu a případně se zastavíme na dobrý oběd.
Fjellheisen
Pokračujeme na nádherné klidné místo s vynikajícím rozhledem a navíc s možností občerstvení. Lanovka jede pár minut a hned u ní nahoře začínají turistické cesty. Je odsud nádherný výhled na celé Tromso, uvidíme přistávat letadla i lodě na moři.
Poté vyrazíme zpět do našeho domku, cestou se zastavíme na místech, jako jsou přístaviště, mola, výčnělky, kde rybáři chytají ryby z přilehlých mol, atd.
Finnsnes
5. den
Tromsø Airport
Vstáváme brzy ráno, vyjíždíme na letiště směr Tromso, cestou vrátíme auto nejpozději, poté půjdeme na letištní kontrolu a letíme zpět do Prahy přes Oslo.

Darujte originální dárek Do Norska za polární září✨ za příznivou cenu 29960 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Do Norska za polární září 16. 11. 2023 (5 dní)
  • Typ zážitku: Hmotné dárky,
  • Doba trvání: 5 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Do Norska za polární září✨? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky | Hmotné dárky | Hasičáky