Expedice jižní Island Hmotné dárky

Pobavte jedinečným zážitkem Expedice jižní Island Hmotné dárky za příznivou cenu 37470 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
37470 Kč
4.9 / 5 (12 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Expedice jižní Island Hmotné dárky

1. den
Letiště Katowice
Odlet z letiště v Polsku, na tuto expedici využijeme odletové a příletové letiště Katowice. Letíme přímým letem do Reykjavíku
Go Car Rental Iceland Keflavik Airport
Po příletu vyzvedneme vůz, nebo vozy, se kterými budeme cestovat po Islandu. Kapacita naší cesty je vždy uvedena v sekci Zakoupení cesty u jednotlivých termínů.
Olsen Olsen
Po vyzvednutí aut, jedeme na první společnou večeři, zpravidla volíme místní Fish and Chips, Olsen Salad, Chicken Strips with Sweet Chilli, jako bonus ke každému jídlu dostává každý zdarma vodu. 
2. den
Geysir
Strokkur – je gejzír, který každých pár minut chrlí vodní proud do výšky přibližně 20-30 m. Nachází se v geotermální oblasti u řeky Hvítá. Nedaleko Strokkuru leží tzv. Velký Geysir, který ve své době chrlil vodní sloupec až do výšky 80 m. Právě on dal pojmenování všem gejzírům světa. Dnes už není aktivní, proto je jistější počkat pár minut u gejzíru Strokkur a zažít tak okamžik, kdy se vodní kopule během sekundy změní v tryskající vodní proud.
Necelých 500 metrů od Strokkuru se nachází vyhledávaný termální pramen Blesi, který svého času vytlačoval horkou vodu až do výše jednoho metru. V dobových záznamech nacházíme informaci, že ještě v minulém století si v potoku vytékajícím z Blesi turisté právali prádlo, dnes už však bohužel nemůžeme mluvit o „potoku“, spíš o „pramínku“.
Gullfoss
Zlatý vodopád, (islandsky Gullfoss) se nalézá v horní části řeky Hvítá. Voda stéká kaskádovitě dolů ve dvou fázích. V první fázi je spád 11 metrů vysoký a druhý spád 22 m, obě fáze ústí do 2,5 km dlouhého kaňonu. Kaňon byl vytvořen na konci doby ledové působením povodňových vln a každý rok je erozí prodloužen o 25 cm. Nad vodopády jsou nebezpečné peřeje. Patří mezi nejznámější vodopády Islandu a patří do chráněné oblasti. Spolu s národním parkem Þingvellir a tryskajícím termálním proudem Geysir tvoří tzv. „Zlatý kruh“ (anglicky Golden Circle) nebo také „Zlatý trojúhelník“ přírodních zajímavostí. 
Hrunalaug Hot Spring
Termální jezírko Hrunalaug. Krásná symbióza přírody a vkusného zásahu člověka. Skvělé termálně odpočinkové místo v oblasti Zlatého okruhu.
Öxarárfoss, Wasserfall
Öxarárfoss je vodopád v národním parku Þingvellir na Islandu. Teče z řeky Öxará přes Almannagjá. Bazén na úpatí vodopádu je plný kamenů a v zimě je často extrémně ledový. Vodopád je jednou z hlavních atrakcí národního parku Þingvellir a vede k němu cesta z nedalekého parkoviště.
Thingvellir
Thingvellir, Þingvellir je národní park na jihozápadě Islandu u poloostrova Reykjanes. Bylo to právě v této oblasti, kde vznikl Althing, jeden z nejstarších parlamentů na světě. Dosud se zde nacházejí jeho pozůstatky, pročež byla oblast v roce 1944 vyhlášena za národní park. 
3. den
Seljalandsfoss
Seljalandsfoss (česky Vodopád prodané země) je jedním z nejznámějších vodopádů na Islandu. Leží nedaleko pobřeží na jihu ostrova mezi městem Selfoss a vodopádem Skógafoss. Poblíž něj odbočuje z Hringvegur cesta do údolí Þórsmörk. Je napájen řekou Seljalandsá. Padá z bývalých útesů do hloubky 60 metrů.
Skógafoss
Vodopád Skógafoss (česky Lesní vodopád) na řece Skóga leží na jihu Islandu poblíž města Skógar. Padá z bývalých pobřežních útesů, které se dnes nacházejí asi 5 kilometrů od moře. Táhnou se stovky kilometrů a oddělují pobřeží od islandské vysočiny. Skógafoss je jedním z největších a také nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Je 25 metrů široký a 60 metrů vysoký. Napájí jej řeka Skógá, na níž je vodopádů více. Díky vodní tříšti, která vodopád obklopuje, lze za slunného počasí pozorovat jednoduchou či dvojitou duhu.
Seljavallalaug Swimming Pool Car Park
Seljavallalaug Swimming Pool je chráněný 25metrový venkovní bazén na jihu Islandu. Bazén je jedním z nejstarších bazénů na Islandu a byl postaven v roce 1923. Seljavallalaug se nachází nedaleko Seljavelliru. Stavbu vedl Bjorn Andrésson Berjaneskoti, který za tuto práci obdržel Ungmennafélagið Eyfelling.
Dyrhólaey
Mys Dyrhólaey, z nejjižnější části Islandu nedaleko vesničky Vík vyčnívá krátký mys Dyrhólaey, v podstatě se jedná o útes o výšce 120 metrů nad mořem, který tvoří součást významné přírodní rezervace. Tím nejkrásnějším, co tento poloostrůvek nabízí, je výhled do ptačí kolonie a okolní krajiny. Dále sejdeme na černou pláž Reynisfjara, nejznámější a nejnebezpečnější pláž na které se můžete ve slunečném čase opalovat, v žádném případě ale nechoďte do vody a ani do její blízkosti. Bohužel i přes mnohá upozornění si zdejší oceán vzal už několik lidských životů (NIKDY SE NEOTÁČEJTE K MOŘI ZÁDY!!!). Pláž je téměř 6 kilometrů dlouhá a můžete se po ní projít od útesů Reynisdrangar kolem jeskyně Hálsanefshellir až téměř k Dyrhólaey.
Reynisfjara Beach
Reynisfjara Beach – nej pláž ostrova. Nejkrásnější a zároveň i nejnebezpečnější. Pláž s nádherným černým pískem a oblázky, skalní útes tvořený čedičovými sloupy a v nich dokonce několik vyhloubených jeskyní, skalní útvary Reynisdrangar u pobřeží, tady člověk zkrátka zírá.
POZOR, tato pláž je z nejnebezpečnějších na Islandu, před čímž varuje i cedule u příchodu na ni. Vyskytují se zde tzv. plíživé vlny. I když se moře zdá klidné, může se čas od času objevit velmi velká vlna, která může překvapit nejednoho návštěvníka a stáhnout jej do moře, odkud se už pak nedostane zpět. Když je moře rozbouřené, není radno se k němu přibližovat už vůbec.
4. den
Jökulsárlón
Diamantová pláž, tato pláž je tajemná přezdívka místa, kde při přílivu vrací moře na břeh kusy ledu odplouvající z ledovcové laguny – Jökulsárlón. Pokud jste zvyklí, že diamanty mají většinou v průměru pouhých pár milimetrů, pak zdejší ledové diamanty mají v průměru často více než metr.
Jökulsárlón, velké ledovcové jezero v jižní části národního parku Vatnajökull na Islandu. Nachází se v čele ledovce Breiðamerkurjökull a vyvinulo se v jezero poté, co ledovec začal ustupovat z okraje Atlantského oceánu. Jezero od té doby rostlo různou rychlostí kvůli tání ledovců.
Svínafellsjökull
Svínafellsjökull jen pár kilometrů východně od Skaftafell, v jižní části Islandu, nádherně modravé řasy ledovcové masy, toť Svínafellsjökull, ledovcový splaz největšího islandského ledovce Vatnajökull.
Sólheimajökulll
Sólheimajökull je ledovec na jihu Islandu mezi sopkami Katla a Eyjafjallajökull. Část většího ledovce Mýrdalsjökull, Sólheimajökull je prominentní a oblíbená turistická lokalita díky své velikosti a relativně snadnému přístupu.
Fjaðrárgljúfur Canyon
100 metrů hluboký a 2 km dlouhý kaňon Fjádrárgljúfur vyhloubila do okolní krajiny řeka Fjardrá. Nachází se nedaleko vesnice Kirkjubæjarklaustur, v oblasti jihovýchodního Islandu. Kaňon, který vznikl působením eroze a vody, jež odtékala z ledovců, se řadí mezi nejvýznamnější místa turistického ruchu na ostrově. Jeho výhodou je totiž relativně dobrá dostupnost, leží pouze 3,5 km od Ring Road, která je hlavní dopravní tepnou celého ostrova
5. den
Kerid Crater
Kerið je sopečné kráterové jezero nacházející se v oblasti Grímsnes na jihu Islandu, podél Zlatého kruhu.
Reykjavík
Reykjavík, město Reykjavík je hlavní a největší město ostrovního státu Island. Leží při pobřeží zálivu Faxaflói v Atlantském oceánu na jihozápadě země. Město je se svou polohou 64° 08′ severní šířky nejseverněji položeným hlavním městem světa a v rámci Evropy nejzápadnějším. Žije zde přibližně 129 tisíc obyvatel. Nákupy, prohlídka města.
Letiště Keflavík
Vrácení auta, odjezd na letiště, odlet směr Polsko. 
Letiště Katowice

Darujte zážitek Expedice jižní Island za přívětivou cenu 37470 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Expedice jižní Island 17. 10. 2023 (5 dní)
  • Typ zážitku: Hmotné dárky,
  • Doba trvání: 5 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Expedice jižní Island? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky | Hmotné dárky | Hasičáky