Island kolem dokola

Obdařte netradičním dárkem Island kolem dokola za zajímavou cenu 34220 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
34220 Kč
4.2 / 5 (26 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Island kolem dokola

1. den
Letiště Keflavík
2. den
Krýsuvík
Krýsuvík je geotermální oblast, kde navštívíme horká jezírka, sirné prameny a vyhlídkové plošiny.
Seljalandsfoss
Seljalandsfoss je jedním z největších vodopádů, které na jihu uvidíme. Nachází se na řece Seljalandsá a měří zhruba 60 metrů. Po stezce se dá projít až přímo za vodopád, jen se připravte, že budeme dost mokří. 
Gljufrabui
Zastavíme se také u tohoto vodopádu ve skále, který je hned vedle. Část cesty dovnitř jeskyně budeme muset přeskákat po vratkých kamenech v řece, takže dobrá obuv je nutnost. Fotky mám odsud zimní, ale v říjnu tam sníh ještě nebude. 🙂
Skógafoss
Skógafoss je jedno z těch islandských míst, u kterých jen zastavíme na parkovišti, cvakneme pár fotek a budeme pokračovat zase dál. Je tam také vyhlídka, na kterou se dá vystoupat a podívat se na okolní krajinu z výšky.
Kvernufoss
Další vodopád, který je méně slavný než Skógafoss, tudíž u něj nepotkáme tolik lidí. Za návštěvu ale rozhodně stojí. 
The Plane Wreck Shuttle
Na jihu nemůžeme vynechat ani ikonický vrak letadla Dakota DC3, který leží uprostřed černé pláně už desítky let. Podle času pojedeme k letadlu buď kyvadlovou dopravou, nebo půjdeme pěšky. Po rovině je to 4 km tam a 4 km zpátky, takže zhruba 1,5-2 hodiny.
Dyrhólaey
Na vyhlídku, odkud máte nekonečné černé pláže jako na dlani, vyjedeme autem. Kromě úžasných výhledů je tam také maják, který si lze prohlédnout a vyfotit.
Dyrhólaey View Parking Lot and WC
Posléze přejedeme asi pět minut na druhou stranu tohoto výběžku, kde z dálky uvidíme slavnou pláž Reynisfjara.
3. den
Reynisfjara Beach
Na černou pláž vyrazíme hned brzy ráno, abychom se vyhnuli těm největším davům. Parkoviště je hned vedle, takže nás nečekají žádné velké přesuny. 
Fjaðrárgljúfur
Tento kaňon se nachází na řece Fjaðrá, je součástí geoparku Katla a měří 2 km s hloubkou v některých místech až 100 m. Zastávka bude na tomto místě zhruba na hodinu, protože na vyhlídku se musí dojít cca 20 minut pěšky.
Svartifoss
Po cestě dál na jih budeme projíždět také kolem národního parku Skaftafell, kde si vyšlápneme  do národního parku k nádhernému čedičovému vodopádu Svartifoss. Cesta z parkoviště nám zabere zhuba hodinu a během výšlapu budeme mít krásné výhledy do okolní krajiny.
Múlagljúfur Canyon
Tenhle kaňon dřív skoro nikdo neznal, než se stal hodně populárním díky sociálním sítím. Pořád k němu ale chodí mnohem méně lidí než k slavnějšímu  Fjaðrárgljúfuru. Pojedeme kousek po štěrkové cestě, než se dostaneme k malému parkovišti. Odsud půjdeme pěšky zhruba 45 minut až k vyhlídce, odkud je nejkrásnější pohled. Okolí kaňonu je naprosto dechberoucí a na podzim to tam hraje všemi barvami. 
Fjallsárlón
Tahle laguna se nachází kousek od slavné Jókullsárlón a podle mě je mnohem krásnější, protože hned kousek za ní se rozprostírá nádherný obrovský ledovec.
Diamond Beach
Na naší cestě zastavíme také na slavné černé pláži, kam oceán vyplavuje kry z vedlejší ledovcové laguny. Pokud budeme mít štěstí, celý písek bude pokrytý většími či menšími kusy ledu. 
Jökulsárlón
Poslední zastávkou tohoto dne bude nejslavnější islandská ledovcová laguna. Žijí v ní tuleni a je velká šance, že je uvidíme si hrát mezi ledovými krami. 
Hoffell Hot Tubs
Ti, co nebudou příliš unavení, budou mít možnost si večer zarelaxovat v kádích s horkými prameny.
4. den
Stokksnes
Na pláži pod pohořím Vestrahorn jsou nádherné východy slunce, bude to proto také první zastávka dalšího dne. 
Lækjavik
Méně známá černá pláž na východě Islandu, kterou během našeho putování určitě nesmíme vynechat.
Folaldafoss
Při projížďce východními fjordy pojedeme také kolem tohoto vodopádu, u kterého uděláme krátkou zastávku.
Hengifoss
V odpoledních hodinách se vydáme k rudému vodopádu Islandu, který je zároveň třetí nejvyšší na Islandu. Z parkoviště je to poměrně příjemná procházka, která nám zabere zhruba hodinu času.
Vök Baths
Na závěr dne bude opět možnost se vykoupat v termálních lázních Vök, kde jsou krásné infinity pools.
5. den
Stuðlagil Canyon
Hned na začátku dnes nás bude čekat perla východního Islandu, poměrně nedávno objevený Stuðlagil s čedičovými skalními stěnami a křišťálově modrou řekou. Od parkoviště půjdeme zhruba 40 minut, než se dostaneme na nejhezčí vyhlídku.
Dettifoss
Bude nás čekat delší přejezd, protože se přesuneme na sever Islandu, kde jako první zastavíme u největšího vodopádu celého ostrova. Projdeme se po jeho západní straně, která nás po 20 minutách zavede k dalšímu menšímu vodopádu Selfoss.
Krafla
Krafla je zatopený sopečný kráter, ke kterému dojdeme pěší chůzí za 30 minut. 
Hverir
Pokračovat budeme do geotermální oblasti u jezera Mývatn, kde uvidíme spoustu sirných pramenů, horkých jezírek a fumarol.
Grjótagjá
Tuhle jeskyni s termálním jezírkem uvnitř můžete znát z populární série Game of Thrones. Byla to jedna z natáčecích lokací. Voda je bohužel na plavání moc horká, ale určitě stojí za návštěvu. 
Lava field Dimmuborgir
Nedaleko jeskyně se nachází také lávové pole Dimuborgir, které si celé projdeme po několika pěších stezkách. 
Goðafoss Waterfall
Na západ slunce se zastavíme u vodopádu Godafoss, který si obejdeme z obou stran. 
6. den
Akureyri
Ráno si projdeme Akureyri, což je s necelými 20 000 obyvateli druhé největší město na Islandu. Centrum je malé s několika obchody, kavárnami a krásnou botanickou zahradou. 
Svalbarðseyri lighthouse
Kousek za městem se nachází tento roztomilý maják, kde uděláme další krátkou zastávku. 
Fosslaug
Před dalším přejezdem se zastavíme na koupání v tomto geotermálním jezírku, kde se posléze budete moct zchladit ve vedlejší ledové řece.
Hvitserkur
Posléze si uděláme asi půlhodinovou zajížďku ke skále v moři, která nápadně připomíná slona. Dá se dojít až dolů na pláž, jen je potřeba dobré obutí. Všude jsou ostré kameny.
7. den
Kirkjufell
V této části ostrova samozřejmě nemůžeme minout Kirkjufell, kde se nachází také další vodopád Kirkjufoss. Cesta k němu je  jednoduchá, od parkoviště nám to potrvá zhruba jen 10 minut. Jen se připravte, že je to tady hodně turistické, proto sem zkusíme dorazit brzy ráno.
Djúpalónssandur
Skrytá černá pláž uprostřed dvou zkamenělých lávových proudů je dalším highlightem tohoto poloostrova. 
Malariff lighthouse iceland
Hned o kousek dál se nachází také tento krásný maják a nádherné útesy. Vede k němu krátká procházka.
Svöðufoss
Méně známý a naprosto nádherný vodopád. 
Arnarstapi
Tahle lokalita je vůbec jedna z nejmalebnějších z celého okolí. Malé domečky, útesy, louky, menší jezírka. 
Búðakirkja
Asi jeden z nejznámějších a nejroztomilejších kostelů na Islandu. Bude to jenom rychlá zastávka, protože se dá zastavit hned kousek u něj. 
8. den
Reykjavík
Poslední den dojedeme do Reykjavíku, kde bude možnost projít si město, navštívit místní kavárny, pekárnu s nejlepšími skořicovými šneky a taky slavný kostel Halgrímskirkja.

Darujte zážitek Island kolem dokola za přívětivou cenu 34220 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Island kolem dokola 20. 3. 2024 (8 dní)
  • Typ zážitku: ,
  • Doba trvání: 8 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Island kolem dokola? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky