Island pěšky i autem

Obdařte zážitkovým dárkem Island pěšky i autem za jedinečnou cenu 43110 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
43110 Kč
4.3 / 5 (7 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Island pěšky i autem

1. den
Večer se sejdeme v Praze na letišti a po čtyřech hodinách letu kolem půlnoci přistaneme na Islandu. Rovnou přejedeme autobusem do Reykjavíku.
Letiště Keflavík
Play Airlines odlet 21.7. v 21:50, přílet v 23:55
2. den
Kdo bude chtít, může zkusit, které bary ještě žijí mezi druhou a pátou hodinou ranní, ostatní si odpočinou na lavičkách autobusového terminálu a v 7:30 přeletíme z vnitrostátního letiště na východ, do města Egilsstadir. Pokud bude jasná obloha, užijeme si výhled na ledovec zabírající desetinu plochy Islandu.
Po příletu koupíme jídlo, případně i plynové kartuše na vaření. V poledne sedneme na bus do Bakkagerdi. Kdo bude chtít, dojede až do vesnice, ubytuje se a projde se nalehko po okolí.
Dobrovolný trek: 7-9 hodin; 18 km, převýšení ↗️ 800 m, ↙️ 1000 m
Ale ti, kteří si chtějí trek prodloužit o nultý den, vystoupí z autobusu dříve a do Bakkagerdi dojdou pěšky kolem azurových jezírek skrytých v místních horách.
Reykjavik Airport
Egilsstaðir Airport
Stórurð
Stórurð (neboli obří balvany) je jednou z perel východního Islandu. Místní lidé věří, že právě ve zdejší pohádkové krajině s azurovými jezírky žíjí trolové a elfové. Přes pohoří Dyrfjöll (dveřní hory) s výrazným údolím tvořícím pomyslnou bránu do světa elfů sejdeme do Bakkagerði, kde budeme ubytovaní.
3. den
Dnes začneme náš trek v oblasti Víknaslóðir – tedy krajině opuštěných zátok. Příští tři noci budeme spát v chatách ve vlastních spacákách. Jídlo si poneseme sami, budeme moci využít kuchyni.
Trek: 7-9 hodin; 19 km, převýšení ↗️ 400 m, ↙️ 400 m
Ráno pozdravíme hnízdící papuchalky a pak vyrazíme do barevných hor. Vystoupáme do dvou horských průsmyků, mezi kterými najdeme nádhernou písečnou pláž Brúnavík.
Bakkagerði
4. den
Trek: 5-7 hodin; 13 km, převýšení ↗️ 550 m, ↙️ 500 m
Dnešní trasa vede přes barevné hory, na jednu z nich – Hvítserkur, při dobrém počasí, vystoupáme a pak sejdeme dlouhým údolím k chatě. Kdo bude mít energii na rozdávání, může po večeři bez batohu vyrazit na pláž s opuštěným kostelíkem.
Húsavíkurskáli
5. den
Trek: 5-7 hodin; 15 km, převýšení ↗️ 600 m, ↙️ 600 m
Trasa dnešního dne z velké části vede po pobřeží fjordu Loðmundarfjörður, ve kterém na přelomu 19. a 20. století žila asi stovka zemědělců a rybářů. Naše chata stojí poblíž kostela v této opuštěné vesnici.
Loðmundarfjörður Hiking Hut
6. den
Trek: 6-8 hodin; 19 km, převýšení ↗️ 600 m, ↙️ 600 m
Dnes dokončíme náš trek. Ráno překročíme vysoké hory a pak sejdeme do malebné vesničky Seydisfjördur na konci stejnojmenného fjordu, kde se ubytujeme a užijeme si zasloužený odpočinek v sauně a místních kavárnách. Z jejich oken můžeme počítat kolik vodopádů se skrývá na okolních tisícimetrových horách.
Seyðisfjörður
7. den
Ráno dojedeme busem do Egilsstadiru, dokoupíme zásoby, vyzvedneme auto a zamíříme na jih Islandu. Po zbylé dny budeme spát v kempech ve vlastních stanech. Program na následující dny je pouze orientační, přizpůsobíme ho aktuální náladě a počasí.
Po vyzvednutí auta zajedeme k jednomu z nejvyšších islandských vodopádů – Hengifossu. Zajímavý je také barevnou skálou v jeho pozadí. Na oběd si zajdeme do nedaleké restaurace s obědovým bufetem, kde ochutnáme islandské speciality. Poté si to namíříme na jih po horské silnici kolem několika vodopádů.
Program za příplatek: koupání v plovoucích termálních lázních Vök Baths nebo místním bazénu.
Egilsstaðir
Hengifoss
Pěší stezka k Hengifossu zabere asi 2 hodiny. Cestou uvidíme i další pěkné vodopády. Pár km za ním je kamenná budova Skriduklaustur se skvělým obědovým bufetem.
8. den
Ještě dnes si užijeme relativně prázdný Island – čeká nás procházka zlatým údolím a černá pláž s výhledem na Vestrahorn – jednu z nejfotogeničtějších hor. Večer se vykoupeme v horkých pramenech s výhledem na ledovec.
Hvannagil – The Golden Valley
Čtyřhodinový pěší okruh barevným kaňonen.
Stokksnes
Hora Vestrahorn patří k nejvíce fotografovaným místům na Islandu. Nejkrásnější pohled je právě z pláže Stokksnes, kde vytváří zajímavý kontrast tráva s černým pískem.
Kousek od pláže najdeme vikingskou vesnici. Jde o filmové kulisy nikdy nedokončeného filmu.
Hoffell Hot Tubs
Co by to bylo za výlet na Island, kdybychom se nevykoupali v termálních pramenech?
9. den
Ráno přejedeme k ledovcové laguně a nedaleké černé diamantové pláži plné ledových ker. Pak nás čekají tři krásné zelené kaňony. V prvním nás čeká náročnější procházka, méně náročná ve druhém a v tom třetím je umístěn možná nejhezčí islandský kemp, ve kterém přespíme.
Za příplatek: plavba na lodi mezi ledovými krami, nebo procházka po ledovci
Jökulsárlón
Ledovcová laguna je jedním z ikonických míst ostrova. Ledovcové kry, které doplují do oceánu, vrátí vlny zpět na pláž, kde pomalu tají.
Múlagljúfur Canyon
Zelený kaňon s vodopády. Procházka asi na 2 hodiny.
Fjarðarárgljúfur Viewpoint
Kaňon proslavený hrou o trůny a videoklipem Justina Biebera. Ten vyvolal tak velký zájem turistů, že byl na déle než rok zavřený, aby se z toho příroda vzpamatovala.
10. den
Poté, co prošmejdíme pěšinky v kaňonech kolem kempu, nasedneme do auta a vyrazíme na ty nejznámější černé pláže a vodopády na ostrově. Večer se přiblížíme k trase zlatého okruhu.
Þakgil
Kemp s možností pěší turistiky do kaňonů a k ledovci.
Reynisfjara Beach
Nejznámější islandská pláž. Výhledy na útesy v moři i na ledovec na pevnině. Jeskyně a skály na pláži. Pozor na vlny. Téměř každý rok stáhnou do vody někoho, kdo se utopí.
Dyrhólaey
Skalní oblouk, papuchalci a maják. Loftsalahellir je jeskyně s krásným výhledem ven. Instagramisti si užijí focení.
Skógafoss
Jeden z nejznámějších islandských vodopádů ve Skógaru. Konec treku přes duhové hory. Pokud vystoupáte podél řeky, uvidíte vodopád každých pár stovek metrů. 1-2 hodiny
Seljalandsfoss
2 neobvyklé vodopády blízko sebe. První je schovaný v jeskyni, druhý se dá obejít zezadu.
V obou se trochu namočíte.
11. den
Zlatý okruh je asi nejnavštěvovanější turistická trasa – její oblíbenost je dána především gejzírem, který, přibližně každých 10 minut, vytryskne vodu. Kromě gejzíru uvidíme vodopády, projdeme se mezi Evropou a Amerikou a najíme se v rajčatovém skleníku. Večer strávíme v Reykjavíku nebo na jeho předměstí. Kdo bude chtít, vypluje večer na oceán za velrybami.
Gullfoss
Nejnavštěvovanější vodopád Islandu. Měli bychom ho navštívit ráno nebo večer a vyhnout se turistickým autobusům. Tento vodopád měl zmizet v přehradě. Zabránila tomu jedna z prvních ekologických aktivistek, která má zde pamětní desku. A je zde asi největší obchod se suvenýry na Islandu.
Strokkur
Jde o gejzír v geotermální oblasti. Povinná zastávka na 2 nebo 3 výstřiky opakující se každých 5-15 minut, pro každého, kdo jede na Island. 
Friðheimar
Rajčatový skleník s restaurací. Lepší rezervovat stůl předem.
Þingvellir
Místo původního vikingského parlamentu v mezeře mezi Evropským a Americkým kontinentem. Dá se tu i šnorchlovat a potápět v průzračné vodě mezi kontinentálními deskami (Silfra). Doporučuji návštěvu brzy ráno nebo v podvečer. Jde o hodně navštěvované místo na zlatém okruhu.
Elding Whale Watching
12. den
Poslední dopoledne věnujeme hlavnímu městu. V poledne vrátíme auto, v bezcelní zóně nakoupíme suvenýry a v 15:00 odletíme do Prahy.
Reykjavík
Během procházky koupíme pylsur (hot dog) ve stánku, kde si na něm pochutnal Bill Clinton a jiné celebrity. Kolem parlamentu projdeme k radnici s 3D mapou Islandu (uvnitř). Kolem jezera a duhovou ulicí dojdeme ke katedrále Hallgrímskirkja, nahlédneme dovnitř, nebo si zaplaťíme za pohled na město z věže. Nákupní třídou Laugavegur projdeme na pobřeží k blyštivé soše Sun Voyager a koncertnímu sálu Harpa. Kromě těchto pamětihodností uvidíme pouliční umění ve formě graffiti nebo soch, kterých je v Reykjavíku spousta.
Letiště Keflavík
Odlet z Keflavíku v 15:00, přílet do Prahy ve 20:50

Darujte zážitek Island pěšky i autem za přívětivou cenu 43110 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Island pěšky i autem 21. 7. 2024 (12 dní)
  • Typ zážitku: ,
  • Doba trvání: 12 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Island pěšky i autem? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky