Island – sopka a polární záře

Udělejte radost jedinečným zážitkem Island – sopka a polární záře za příznivou cenu 30870 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
30870 Kč
5 / 5 (29 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Island – sopka a polární záře

1. den
Přílet a cesta na ubytování
2. den
Reykjanes Lighthouse
Kde jinde začít než tam, čím Island nejvíce proslul a to jeho geotermální částí jen kousek od mezinárodního letiště Keflavik. 
Bridge Between Continents 
 Gunnuhver Hot Springs 
Valahnúkamöl
Outside Blue Lagoon
Méltunnuklif
Krýsuvík
Bridge America – Europe
Most mezi dvěma kontinenty v Sandvíku na Islandu je malá lávka přes hlavní trhlinu, která poskytuje jasný důkaz o přítomnosti odlišných okrajů tektonických desek. Most byl postaven jako symbol spojení mezi Evropou a Severní Amerikou.
Gunnuhver Hot Springs
Gunnuhver je geotermální pole plné bahenních jezírek a fumarol v jihozápadní části poloostrova Reykjanes na Islandu.  V této oblasti se nachází největší bahenní jezírko o průměru cca 20 metrů. Unikátní charakteristikou horkých pramenů Gunnuhver je to, že na rozdíl od jiných geotermálních oblastí na ostrově, je zde podzemní voda 100% mořská.
Valahnúkamöl
Útesy Valahnúkamöl se nachází v oblasti Reykjanesviti, jen kousek od mezinárodního letiště. Tato oblast je jakousi bránou do přírodních krás geotermální části Islandu. Kousek od útesu, leží nejstarší maják na Islandu
Outside Blue Lagoon
Návštěva Islandské modré laguny je nutností pro každého! Modrá laguna je nejoblíbenější turistickou atrakcí a patří mezi nejnavštěvovanější geotermální lázně na Islandu. My navštívíme venkovní část Modré laguny a podíváme se na tento ojedinělí přírodní úkaz.
Méltunnuklif
Méltunnuklif
Hromadu vrstev podloží včetně lávových proudů, palagonitových tufů, tillitů, meziloží a erozní roviny. Méltunnuklif obsahuje několik stránek geologické historie, které ilustrují klíčové podloží formací poloostrova Reykjanes.
Krýsuvík
Geotermální oblast Krýsuvík
Stoupající páry z nedalekých kopců směrem od vnitrozemí ukazují, že jsme na tom správném místě. Jedná se o oblast s geotermálními prameny obklopenými průzračnými jezery, která určitě stojí za zastavení. Mezi bublajícími jezírky a potůčky horké vody vedou dřevěné chodníky, které vás celou nevelikou oblastí pramenů provedou.
3. den
Litli-Hrútur Eruption 2023
Vyrazíme na trek směr nová sopečná erupce, sopka je znovu aktivní od letošního července, snad budeme mít štěstí a uvidíme ji ještě aktivní, pokud ne i takové sopečné magma rozlévající se po porvchu stojí za podívání! 
trek má přibližně 20km (10km tam a 10km zpět)
4. den
Reykjadalur Hot Spring Thermal River
Po včerejším treku si dáme trochu odpočinku, který nám začne cca po 45 minutové procházce k řece, kde se trochu ohřejeme.
Dále navštívíme..
Gaukshöfði
Hjálparfoss
Þjóðveldisbærinn
Haifoss
Hrunalaug Hot Spring
Gaukshöfði
Gaukshöfði je kopec s krásným panoramatickým výhledem na údolí řeky Þjórsá až k sopce Hekla.
Hjalparfoss
Hjálparfoss je neuvěřitelně klidný vodopád, který je soutokem řek Fossá a Þjórsá. Obě jsou známé jako jedny z nejlepších a snadno dostupných rybářských řek na Islandu, zatímco Þjórsá je také nejdelší v zemi.
Þjóðveldisbærinn Stöng
Þjørsárdal je živoucí výstavou dávného vikingského světa. Vzorem města byl velkostatek Stöng, který byl pohřben při sopečné erupci v roce 1104. Město je uprostřed ničeho a ze silnice Þjórsárdal trvá cesta o 900 let zpět v čase jen asi minutu.
Háifoss
Háifoss je se 122 metry čtvrtým nejvyšším islandským vodopádem a leží v poměrně odlehlé oblasti poblíž sopky Hekla
Hrunalaug Hot Spring
5. den
Þingvellir
Dnes trochu známější místa z takzvaného golden circle Islandu. 
Gulfoss
Strokkur
Öxarárfoss
Þingvallakirkja
Þórufoss
Pokud budete mít zajem, je možnost navštívit Hot Spring – Bake bread in the ground a pozorovat, jak pečou chleba v zemi i s následnou ochutnávkou.
Gullfoss Waterfall lookout
Gullfoss je vodopád na řece Hvítá padá do kaňonu ve dvou fázích – první část vodopádu měří 11 metrů a druhá část vodopádu úctyhodných 21 metrů.
Strokkur
Strokkur je jedním z turisticky nejvyhledávanějších islandských gejzírů, vybuchuje pravidelně téměř každých 10 minut a tryská až do výše okolo 20 metrů.
Öxarárfoss Parking
Öxarárfoss je vodopád nacházející se v národním parku Þingvellir na jihozápadě Islandu.Vodopád vytéká z řeky Öxará a ve dvou kapkách se řítí přes útesy soutěsky Almannagjá, která představuje východní hranici Severoamerické a Euroasijské tektonické desky.
Þingvallakirkja (Þingvellir church)
Þingvellir je národní park na jihozápadě Islandu u poloostrova Reykjanes. Bylo to právě v této oblasti, kde vznikl Althing, jeden z nejstarších parlamentů na světě. Dosud se zde nacházejí jeho pozůstatky, pročež byla oblast v roce 1944 vyhlášena za národní park.
Þórufoss Parking
Þórufoss je 18 m vysoký vodopád nacházející se východně od jezera Þingvallavatn. Vodopád byl také použit jako místo natáčení pro HBO Game of Thrones jako domov Dětí lesa.
6. den
Borgarnes
Začneme se vzdalovat turisticky preferovanejšímu jihu Islandu a vydáme se na západ Islandu, tento poloostrov svou krásou okouzlí i Vás. 
Brúarfoss i Hítará
Ytri Tunga
Bjarnarfoss
Búðakirkja
Snæfellsjökull View Point
Brúarfoss i Hítará
Brúarfoss v Hítará je malý vodopád v řece Hítará. Vodopád najdete pod mostem přes řeku Hítará přímo u silnice 54, asi 27 km severně od Borgarnes.
Gerðuberg Cliffs
Gerduberg je útes z doleritu, hrubozrnné čedičové skály, který se nachází na západním poloostrově Snæfellsnes.
Ytri Tunga Beach Parking
Ytri Tunga je tulení pláž u stejnojmenné farmy na poloostrově Snæfellsnes. Na rozdíl od mnoha pláží na Islandu má Ytri Tunga spíše zlatý než černý písek.
Bjarnarfoss
Vodopád Bjarnarfoss je 80 metrů vodopád nacházející se v jižní části poloostrova Snaefellsness.
Búðakirkja
Kostel Búðakirkja je jistě nejfotografovanějším kostelem na Islandu. Díky své černé barvě v kontrastu se zamlženým vzduchem a ledovcem Snæfellsjökull jako pozadí je tak populární.
Snæfellsjökull View Point
Krásné vyhlídkové místo
7. den
Snæfellsjökull National Park
Další den nás čeká prozkoumávání další části poloostrovu a dojde i na černé pláže!
Gatklettur
Arnarstapi Cliff Viewpoint
Lóndrangar
Djúpalónssandur beach
Saxhóll Crater
Kirkjufellsfossda
Gatklettur
Gatklettur („Hellnar Arch“) je slavný, přirozeně vytvořený kamenný oblouk nalezený mezi vesnicemi Arnarstapi a Hellnar na poloostrově Snæfellsnes. Gatklettur je obzvláště velkolepý pro fotografy, amatéry i profesionály. Podivné, vířící vzory na samotné skále jsou důkazem neustálého přívalu oceánu a vytvářejí fascinující fotografický předmět.
Arnarstapi Cliff Viewpoint
Arnarstapi cliff viewpoint 
Zdejší mimořádné sloupovité čedičové a útesové útvary jsou úchvatné krásou a jeden z nejkrásnějších islandských přírodních přístavů je v Arnarstapi.
Lóndrangar
Lóndrangar jsou dvojice skalních vrcholů na Islandu. Jsou to sopečné zátky z čediče, které byly erozí vytesány z měkčích okolních hornin.
Djúpalónssandur beach
Pláž Djúpalónssandur neboli Black Lava Pearl Beach je krásným místem k návštěvě, jedná se o obloukovitou zátoku s tmavými útesy a černým pískem.
Saxhóll Crater
Saxhóll je sopečný kráter, který se nachází přímo u vchodu do národního parku Snæfellsjökull. V roce 2016 byly na ochranu kráteru vybudovány schody, a proto je nyní velmi snadné vylézt nahoru a užít si výhled z tohoto kráteru.
Kirkjufellsfoss
Mt. Kirkjufell je nejvýraznější horou Grundarfjörðuru a dominantou rybářského města. Hora je samostatně stojící a označovaná jako nejkrásnější hora na poloostrově. Vodopád ležících pod horou Kirkjufellsfoss je jedním z nejfotografovanějších vodopádů na Islandu.
8. den
Reykjavík
Na hlavní město Islandu nemůžeme zapomenout, poslední den se vydáme ze západu zpět do ruchu velkoměsta a zavítáme do Reykjavíku.
Kolgrafarfjörður
Harpa Concert Hall and Conference Centre
Kolgrafarfjördur
Harpa Concert Hall and Conference Centre

Darujte dárek Island – sopka a polární záře za zajímavou cenu 30870 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Island – sopka a polární záře 21. 10. 2023 (8 dní)
  • Typ zážitku: ,
  • Doba trvání: 8 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek

Máte zkušenost se zážitkem Island – sopka a polární záře? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky