Island – to nejlepší z jihu ostrova

Obdařte netradičním dárkem Island – to nejlepší z jihu ostrova za příjmemnou cenu 41630 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
41630 Kč
4.6 / 5 (24 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Island – to nejlepší z jihu ostrova

1. den
Přímý let z Vídně směr Keflavík – Island, vyzvedneme auta a vyrazíme směr Reykjavík, kde se ubytujeme a vyrazíme na prohlídku města. 
Reykjavík
2. den
Landbrotalaug Hot Springs
Ne nadarmo se říká, že jsou to nejromantičtější termální prameny na Islandu. Termální jezírka tak akorát pro dva – tři lidi s krásným výhledem.
Arnarstapi Cliff Viewpoint
Arnarstapi je rybářská vesnice, která se nachází nedaleko ledovce Snæfellsjökull. Uvidíte ikonocké obrovské lávové stěny a neuvěřitelné skalní útvary, jako je slavný přírodní kamenný most Gatklettur. 
Kirkjufell
Nejfotogeničtější a nejfotografovanější hora na Islandu nabízí úžasnou scenérii společně s vodopádem Kirkjufellfoss v každém ročním období. 
Grundarfoss
Grundarfoss je další majestátný vodopád na Islandu. Výška vodopádu je kolem 70 metrů. Od parkoviště cca 15 minutová nenáročná túra.
3. den
Þingvellir
Národní park Thingvellir leží asi 40 kilometrů severovýchodně od Reykjavíku. Leží v brázdovém údolí, které značí hranici Severoamerické a Euroasijské tektonické desky.  Více než 16 000 km dlouhá trhlina mezi deskami protkaná chodníčky. Dojdeme také k vodopádu Öxarárfoss cca 10 minut od parkoviště. Dojdeme se podívat i na kaňon Silfra. 
Geysir
Gejzír Strokkur je nejaktivnější gejzír na Islandu, jeho aktivita se projevuje každách 5-10 minut, takže nemusíme čekat nijak dlouho. Turisticky navštěvované místo, které nemůžeme vynechat 🙂 
Gullfoss
Cca 10 km od Strokkuru nás čeká jeden z nejmajestátnějších vodopádů Islandu a vlastně i Evropy, který spadá ve dvou fázích a ústí do více jak 2km širokého kaňonu. Na začátek hned takový pořádný obří vodopád.
Hrunalaug Hot Spring
Jedny z ikonicky známých termálních pramenů na Islandu, které nemůžeme vynechat:) K dispozici více bazénků s různě teplou vodou, dlouhý kanál s různou hloubkou a pak káď hned před převlékárnou s nejteplejší vodou. K dispozici krytá převlékárna. Termální koupání za 1000ISK nebo 10Eu/10USD . Koupání je asi 4 minuty pěšky od parkoviště.
4. den
Skógafoss
Největší vodopád na jižním pobřeží, který Vás uchvátí už z dálky od Ring Road. Po schodech pak vystoupáme nad něj a budeme pokračovat kousek pěšky, aybchom nasbírali nějaký kroky a další méně turisticky vytížené vodopády.
Hestavaðsfoss
Hestavaðsfoss je po slavném Skógafoss prvním z celé řady vodopádů, které se nachází proti proudu řeky Skógá.
Steinbogafoss
Kvernufoss
Kvernufoss, taky Kvarnarhólsárfoss, je méně známý islandský vodopád na řece Kverna. Padá dolů z výšky 40 m a nachází se v krásné rokli asi 10 minut pěšky od parkoviště. Kvernufoss je ve stínu slávy nedalekého vodopádu Skógafoss,. Na rozdíl od Skógafoss, který je neustále v obležení tisíců lidí si tady zatím stále můžete užít (neočekávané) samoty. A podobně jako např. u vodopádu Seljalandsfoss, i tady můžete jít až za vodopád, a kochat se zajímavými pohldedy. Navíc hned na parkovišti je v ukryta v průmyslové budově jedna z nejstylovějších a nejchutnějších restauracích, které jsem na Islandu navštívila 🙂
Sólheimajökull
Hned naproti opuštenému letadlu odbočíme z Ring Road k prvnímu leovci, kdy cesta k němu z parkoviště je asi na 20 minut, na ledovec nepolezeme, jelikož je to možné pouze s průvodcem a dostatečným vybavením.
Dyrhólaey Viewpoint
Ikonický výhled na pláž Raynisfjara z druhé strany. 
Reynisfjara Beach
Reynisfjara je asi nejznámější islandská pláž s temně černým sopečným pískem a impozantními kulisami útesů z čediče, jeskyní, skal a svěže zelených luk. Podle mnoha žebříčků se dokonce Reynisfjara považuje za vůbec nejkrásnější pláž na světě. Vzhledem k její podobě se jí přezdívá také jako Black Sand Beach. Východy slunce jsou tu magické. Můžeme se vydat i na útes nad rozpínající se pláží, cesta nahoru a zpět trvá cca 3 hodiny.
Hálsanefshellir Cave
Kromě černé pláže, podle hladiny moře, nakoukneme i do čedičové jeskyně, pokud nám to bezpečnost vln dovolí.
5. den
Diamond Beach
Východ slunce na Diamond Beach bude jedním z top okamžiků na tomhle tripu. Paprsky prosvítající ledovými kry na černé pláži jsou něco, co můžete zažít jen na Diamantové pláži. 
Jökulsárlón
Led podél této černé pláže pochází znedaleké ledovcové laguny Jökulsárlón, která se nachází hned za Diamantovou pláží. Pokud budeme mít štěstí uvidíme i tuleně. 
6. den
Svínafellsjökull
Krátký trek k vyhlídce na ledovec.
Svartifoss Trail
Jeden z nejzajímavějších vodopádů Islandu je právě vodopád Svartifoss, nacházející se  v národním parku Skaftafell.  Říčka Stórilækur padá ‘jen’ 20 metrů, což není na Island nijak moc, ale čediďové šestiúhelníky připomínající píšťaly varhan, dávájí místu svůj půvab a láká sem davy turistů. Vodopád je obehnán plotem, takže fotky pod vodopádem už vyfotit nepůjdou, i tak je to moc pěkné místo, které stojí za návštěvu. 
Fjaðrárgljúfur Canyon
Fjaðrárgljúfur (Fjádrárgljúfur) je fascinující zelený kaňon na řece Fjaðrá na jihu Islandu. Tento úchvatný přírodní úkaz je 100 metrů hluboký a 2 km dlouhý.  Krásný vodopád Fagrifoss a krátery Landbrotshólar. 
Hjörleifshöfði hellir
Pro milovníky Star Wars navštívíme jeskyni ve tvaru Yody.
7. den
Vík í Mýrdal
Znáte seriál Katla ? Tak pár míst z tohohle města určitě poznáte. Vesnice Vík leží na samém okraji ledovce Mýrdalssandur, který pokrývá kráter sopky Katly, nejčinnější islandské sopky ze všech. Ta už od roku 1918, kdy vybuchla zatím naposledy, odpočívá, což vede k diskuzím o jejím brzkém probuzení a o potenciálním hrozícím nebezpečí.  Vesnice se zkráceným názvem Vík je nejjižnějším lidským osídlením na Islandu a rozprostírá se asi 180 kilometrů od Reykjavíku. I přes relativně malý počet obyvatel (necelých 300) se jedná o největší osídlenou oblast v okruhu 70 kilometrů. 
Sólheimasandur
Z parkoviště cca 50minut pěsky měsíční krajinou nikoho, pouze pokud bude přívětivé a bezvětrné (na islandské poměry) počací. Cesta je dlouhá a je třeba mít teplý oblečení, čepici, rukavice, sluneční brýle. Celý výlet nám zabere asi 3 hodiny. Vrak letadla DC-3 je jednou z mnoha vrakových ,,akrakcí,, na Islandu. Letadlo patřilo americkému námořnictvu a zřítilo se na černou písečnou pláž Sólheimasandur v roce 1973. Pilot přežil, ale nehoda způsobila, že letadlo nebylo schopné provovzu, takže zůstalo na pláži uprostřed ničeho.
Seljalandsfoss
Seljalandsfoss je ikonický (snad jako všechno na Islandu) vodopád s otvírací dobou 😀 
Nachází se pár metrů od parkoviště, a poku přijedeme brzy ráno, budeme ho mít celý pro sebe, i když nebude zatím otevřen průchod po ním, proto se vydáme podél útesu dál k jinému skrytému vodopádu Gljúfrabui, (který už vlastně není tolik skrytý díky sociálním sítím).
Gljufrabui
Dříve skrytý, nenavštěvovaný, zapomenutý  a zastíněný vodopád schovaný v jeskyni. Při mé první návštěvě jsme byli jediní, kdo se tam šel podívat, dva roky na to se čekají fronty ven z jeskyně na možnost se vyfotit kameni před vodopádem. 
8. den
Odlet zpět do Vídně 

Darujte originální zážitek Island – to nejlepší z jihu ostrova za zajímavou cenu 41630 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Island – to nejlepší z jihu ostrova 6. 3. 2024 (8 dní)
  • Typ zážitku: ,
  • Doba trvání: 8 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Island – to nejlepší z jihu ostrova? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky