Karibský sen na ostrově Roatán na 10 dní Vánoční dárky na poslední chvíli

Obšťastněte netradičním dárkem Karibský sen na ostrově Roatán na 10 dní Vánoční dárky na poslední chvíli za výhodnou cenu 30600 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
30600 Kč
4.9 / 5 (29 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Karibský sen na ostrově Roatán na 10 dní Vánoční dárky na poslední chvíli

1. den
Frankfurt Airport
George Bush Intercontinental Airport
2. den
Megaplaza Mall Roatan
Hned po příletu zařídíme nejnutnější věci. Abyste byli neustále na příjmu, mohli posílat fotky a zveřejňovat storýčka pro své kamarády, je nutné vám zprovoznit vlastní SIM kartu. Během chvíle vše zajistíme u místního operátora.
Eldon’s Supermarket
Poté navštívíme největší supermarket na ostrově Eldon’s, ve kterém si budete moci nakoupit potraviny na další dny. Vysvětlím vám, jak to na ostrově chodí s cenami, které výrobky jsou nejlepší a co dalšího budete v následujících dnech potřebovat.
Czech Village
Už jste někdy slyšeli o unikátu jménem Česká vesnice? V naší domovině máme vesnic samozřejmě hodně, ale jsem si jistý, že žádná z nich neleží u tyrkysovově průzračného moře. Pokud jste si mysleli, že utečete do Karibiku poznávat jen a pouze nové kultury, pak věřte, že na ostrově potkáte víc krajanů, než byste čekali.
Abychom nezačali příliš zhurta, náš první výlet bude právě procházka po celém areálu Czech Village. Ukážu vám, kde v ní najít českou hospodu nebo jak se dostat na molo. Tam si můžeme vzít mou loď a prohlédnout si Českou vesnici rovnou ze zátoky. Buďte si jistí, že vás Czech Village i po delší cestě naladí hned první den na tu správnou vlnu.
3. den
Camp Bay
Vyměňte české „Na samotě u lesa“ za „Na samotě na pláži“. Druhý den se budeme jen flákat. Kdo by nesnil o tom mít bílou karibskou pláž jen sám pro sebe? Na Camp Bay to není žádný problém! Navštívíme turisty neobjevenou bílo písečnou pláž na východě ostrova s průzračně čistým mořem a úkrytem pod palmami. Projít se můžete na přilehlé skalní útesy a kochat se nezapomenutelnými panoramaty Karibiku.
A když budeme mít štěstí, potkáme securiťáka Josepha, který vyleze na jednu z kokosových palem a připraví nám přímo na místě čerstvý kokos. 
La Sirena de Camp Bay
Prosluněné pláže a nekonečná pohoda nejsou to jediné, co ke Karibiku neodmyslitelně patří. Po dni stráveném a pláži příjde vhod osvěžení v jednom z místních barů. A já vás vezmu do toho, kde mají zaručeně nejlepší Rum Punch na celém Roatánu. V baru La Sirena usedneme na molo a ochutnáme i další drinky. 
Dva drinky Rum Punch jsou pro odvážné, tři jsou již pro hrdiny. Tajemství tohoto ovocného nápoje totiž spočívá v tom, že polovinu půllitru, který vidíte na fotkách tvoří poctivý karibský třtinový rum. 🙂 
4. den
Jonesville Point Road
OK, nyní trochu botaniky… Mangrovník je jediný strom, který dokáže růst ve slané vodě. V lagunách kolem celého ostrova tvoří rozsáhlé lány stromů, jejichž kořeny zapletené do sebe se tyčí nad vodní hladinou. No a já mám shodou okolností jeden takový les s mangrovníkovými kanály pár metrů od baráku.
Nasedneme na loď a budeme se proplétat několik stovek metrů dlouhými mangrovníkovými kanály táhnoucími se podél pobřeží. Budete tak mít nekonečné spletence kořenů mangrovníku na dosah ruky. 
Jen co z kanálů vyjedeme, slunce už bude dopoledne pěkně žhnout. V lagunách mezi mangrovníkovými kanály se však nachází nejčistší voda na celém ostrově. Proč do ní tedy neskočit?
Hole In The Wall
Bary na vodě rostou kolem České vesnice jako houby po dešti, proto během dopoledne vyrazíme ještě k jednomu, který jsme dosud neprozkoumali. Nese název Hole In The Wall a kromě ultra milé obsluhy si v něm můžeme dopřát hned několik speciálních pokrmů a drinků.
Oakridge
Jakmile proplujeme mangrovníkovými kanály a navštívíme pár barů na vodě kolem České vesnice, obrátíme příď lodi ještě k jiné vesnici, která nese název Oak Ridge. Tato vesnice nepatří k nejbohatším na planetě. Postupně projedeme kolem domů na vysokých kůlech, které jsou nad hladinou moře hlavně kvůli přílivu. Také vám ukážu autentický život obyvatel Roatánu. Při plavbě kolem Oakridge můžeme navštívit hned několik barů na vodě. 
Dále proplujeme kolem přístavů podél zátoky, kde kotví velké rybářské lodě. Zblízka prozkoumáme, jak vypadá např. loď, která na širém moři loví krevety. Námořníci vyráží na lovecké plavby, které trvají i několik dlouhých měsíců. Autentickou atmosféru zátoky poté doplní i pár vraků mohutných lodí, které se v zátoce nachází.
Reef House Resort
Že se kolem Roatánu táhne mohutný korálový útes, jsme si ukázali již pár dní nazpátek. Ovšem to, že existuje bar přímo u korálového útesu vám jistě vyrazí dech. Stačí se projít po mole pouhých pár metrů a už můžete šnorchlovat mezi mohutnými, někdy trochu strašidelně vypadajícími korály. Reef House Resort se totiž nachází na ostrově, který je ke korálovému útesu přilehlý. Do místního baru se tak dostanete pouze na lodi. Čas tu můžeme strávit buď koupáním v průzračně čisté laguně nebo šnorchlováním a zažít film Hledá se Nemo naživo.
5. den
Mayak chocolates
Pro následující den jsem si pro vás připravil jednu chuťovku. Podíváme se do lokální výrobny čokolády, kde se čokoládové výrobky připravují ručně tradičními způsoby. Všechno kakao pochází na 100% z honduraských kakaových bobů. Mayak Chocolates má ve své výrobně připravenou bohatou expozici nástrojů, s jejichž pomocí se v průběhu let čokoláda připravovala. Každý návštěvník se zde může zúčastnit krátké prezentace, během které personál popíše všechny detaily od získávání kakaových bobů až po výrobu samotné čokolády. Výklad je doplněn ochutnávkou, jak hotových čokoládových výrobků všeho druhu, tak i polotovarů až po samotné kakao, které je z bobů získáváno.
Rusty Fish
Jen pár kroků od čokoládovny se nachází jeden velmi netypický krámek. V obchodu Rusty Fish totiž najdete ručně vytvářené produkty, které jsou vyráběny převážně z odpadu, který se vytěží z roatánksých pláží nebo moře. Mezi výrobky najdete celou škálu dekorací, ale také mís, nádob, řetízků nebo figurek vyřezaných z kamene. Budete překvapeni, kam až může kombinace nekonečné lidské fantazie a šikovných rukou zajít.
The Lighthouse
Po krátké jízdě autem prozkoumáme ostrov Roatán trochu blíže. Nebo lépe řečeno z větší výšky. Vydáme se totiž na západní cíp ostrova, kde cestou navštívíme maják, ze kterého je vidět na celý Roatán. Z vrcholu majáku je krásně vidět, jak je ostrov v porovnání s ostatními nebývale zelený a pokrytý hustou džunglí. 
V dáli pak uvidíme druhý největší korálový útes na světě, který se line podél celého ostrova.
Roatan Rum Company
Roatán bez rumu, to je jako nebe bez slunce nebo moře bez ryb. Nejenže navštívíme nejvýhodnější prodejnu rumů na ostrově, ale také se podíváme do podniku, kde karibské rumy přímo vyrábí. Vybrat si můžete hned z několika druhů rumů z třtinového cukru, ale také likérů. Jaká by to ale byla prohlídka bez pořádné degustace? Všechny místní výrobky jsou k dispozici k ochutnání, abyste odešli s tou správnou lahví.
West Bay
Pokud existuje nejkaribštější pláž celého Roatánu, pak je to jednoznačně West Bay. Bílý písek, zářivě zelené palmy, průzračně tyrkysová voda, exotický hudba rytmicky znějící z přilehlých beach barů a restaurací a hlavně milí lidé užívající si pohodovou atmosféru. Na West Bay to žije! 
Není zde nejmenší problém půjčit si vodní skútr, projet se na lodi s průhledným dnem a zkoumat podmořský život nebo si prostě sednout do vody s drinkem a popíjet. 
West End
Nejkouzelnější západ slunce člověk zažije na West End. Jedná se o ulici obklopenou malými obchůdky s doutníky, kávou nebo alkoholem. Nachází se zde také nespočet barů, restaurací a po setmění po West End proudí davy lidí. My si západ slunce užijeme s vyhlášenými kuřecími křídly v marinádě v restauraci Booty bar, přímo na mole. Během západu slunce tu navíc probíhají happy hours, ve kterých si můžete pořídit alkoholické drinky za velmi nízké ceny.  
6. den
Daniel Johnson’s Monkey and Sloth Hang Out
V Daniel Johnson’s Monkey and Sloth Hang Out se budete mít možnost nechat obejmout pravým lenochodem! A ne jedním. Na zdejším mangrovníku jich tu volně žije celá řada. Kromě nich se také podíváme na další druhy papoušků, opic a dalších zvířat. 
Arch’s Iguana and Marine Park
A naše zvířecí jízda tím nekončí. Hned o kilometr dál se nachází Iguana and Marine Park, který je vyhlášen početným hejnem volně žijících leguánů. Mohu vám slíbit, že si tato osobitá a někdy možná trochu nepochopená zvířata po návštěvě parku zamilujete. Leguáni jsou na přítomnost lidí zvyklí. Budete si je moci vzít do ruky a udělat hned několik unikátních fotek. 
O kousek dál po schodech dolů se v moři nachází ohrady velkých mořských ryb. 
Las Verandas Hotel & Villas
Den se zvířaty zakončíme na nejluxusnějším místě celého itineráře, a to sice v baru Las Verandas. V areálu resortu se nad sebou hned dva bazény, ze kterých se můžete kochat výhledy na moře. V baru se budeme nacházet akorát v době happy hours, což znamená, že drinky tu budou k dispozici za skvělé ceny. A jestli strávíte čas na Las Verandas odpočinkem u bazénu nebo místo toho uděláte pár kroků na přilehlou pláž, už bude čistě na vás! 🙂 
7. den
Oakridge
Do vesnice Oak Ridge se ještě vrátíme, ale tentokrát po zemi. Každou neděli v ní totiž probíhají bohoslužby. Jak ale sami uvidíte, k naší tradiční české bohoslužbě má tato akce poměrně daleko. Spíše se dá říci, že jde o koncert s nepopsatelně pozitivní atmosférou plnou tance, emocí a hromadného zpěvu. Této události se samozřejmě mohou zúčastnit i návštěvníci, kteří nejsou křesťanského vyznání. Milí obyvatelé Oak Ridge mezi sebe bez problému přivítají každého, kdo příjde jejich nedělní mši navštívit.
Za vyzdvihnutí stojí temperamentní kázání pastora Hanka, který se umí do svých proslovů skutečně opřít. I on však svůj výklad prolíná zpěvem rytmických písní, které chytnou snad každého. Na tuto boží akci nezapomenete do konce života. 🙂
Pokud 8. den nebude vycházet na neděli, samozřejmě uzpůsobíme program tak, že tyto aktivity prohodíme s jiným dnem.
Czech Village
Po návštěvě kostela se vrátíme zpět do České vesnice a po obědě vyrazíme jen malý kousek na lodi na molo, ze kterého je na Czech Village krásný výhled. S sebou si můžeme vzít drinky a něco k jídlu a zůstat tu až do pozdního odpoledne. Na mole se nemusíte bát, že by vás rušili jiní turisté a budete mít celou zátoku s křišťálově čistou vodou sami pro sebe.
Punta Gorda
U poznávání místní kultury ale ještě tento den zůstaneme. V neděli večer se koná setkání vesničanů v Punta Gorda. Po setmění to v téhle vesnici skutečně žije! Nejenže se tu nahlas vyhrávají tradiční rytmické písně, ale také se při hudbě vášnivě tancuje. Kromě tance a zpěvu tu můžete při večerních slavnostech zakoupit celou řadu suvenýrů, ochutnat místní kuchyni, ale na druhou stranu také poznat chudobu místních obyvatel a podmínky, ve kterých žijí. Jedná se o ničím nezkreslený autentický zážitek.
8. den
Paya Bay Resort
Co takhle navštívit místo, kde najdete hned několik různých pláží najednou? Paya Bay Resort se rozpíná po skálním útesu, ze kterého vždy můžete sestoupit na bílo písečnou pláž. Ve skalách se nachází i několik vyhlídkových míst se slunečníky, odkud můžete pozorovat moře z výšky. Na své si tu příjdou zejména dobroduzi, kterým nedělá problém na pláži odhodit plavky. Ano, Paya Bay totiž nabízí hned několik nudistických pláží. 
Neznamená to však, že jsou zde pláže pouze pro nudisty. Svou pláž si tu vybere každý. V plavkách nebo bez nich. 😀
9. den
Anthony’s Key Resort
Kolikrát v životě jste vlastní rukou pohladili delfína? V Anthony’s Key Resort se vám to povede hned několikrát. Zdejší cvičiště delfínů totiž nabízí hned několik různých programů pro turisty během nichž můžete plavat s delfíny, šnorchlovat nebo s nimi dokonce vyzkoušet některé adrenalinové zážitky. Je jen na vás, jaký balíček si vyberete. Až na vlastní oči poznáte, jak mrštní a inteligentní tito živočichové jsou. Víte vůbec, jak dát delfínovy příkaz aby vyskočil?
West Bay Beach
Mysleli jste si, že pláž West Bay stačí navštívit pouze jednou? 😀 Ani náhodou! Pokud jednou ulehnete na West Bay, budete na ní chtít být už napořád. Proto se po nezapomenutelném zážitku s delfíny na této pláži rozvalíme ještě jednou. 🙂 
West End
Při další návštěvě West End přijedeme na místo o něco dříve a zamíříme do jedné z prodejen doutníků. Kromě rumů a kávy jsou to právě doutníky, které můžete na ostrově zakoupit v excelentní kvalitě za směšné ceny v porovnání s nabídkou v tuzemsku. Kromě Cigar Factory projdeme i další obchody se suvenýry a den zakončíme v jednom z přilehlých barů nebo opět při západu slunce u legendárních kuřecích křidýlek v Booty Baru.
10. den
Czech Village
To by bylo z mého pevně daného itineráře vše. Jeden den bychom si nechali jako rezervní a vrátili se během něho na místa, která vás zaujala nejvíce. Věřím, že to bude těžké rozhodování. Každý máme jiný vkus a výlet na Roatánu je potřeba si užít na maximum!
11. den
Czech Village
Jelikož bude váš odlet z Roatánu s největší pravděpodobností v brzkých odpoledních hodinách, můžeme ještě v den odletu využít dopoledne a projet na lodi některá z přilehlých míst kolem České vesnice. Poslední tečku za nezapomenutelným výletem na Roatán pak už udělá jen výhled z okýnka letadla, který je stejně dechberoucí jako ostrov samotný.
George Bush Intercontinental Airport
12. den
Frankfurt Airport

Darujte originální dárek Karibský sen na ostrově Roatán na 10 dní za zajímavou cenu 30600 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Karibský sen na ostrově Roatán na 10 dní 8. 2. 2024
  • Typ zážitku: Vánoční dárky na poslední chvíli,
  • Doba trvání: 11 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Karibský sen na ostrově Roatán na 10 dní? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín