Mallorka se vším všudy

Obdařte jedinečným dárkem Mallorka se vším všudy za příjmemnou cenu 19620 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
19620 Kč
4.4 / 5 (20 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Mallorka se vším všudy

1. den
Krátký přesun z letiště do Can Pastilla a ubytování se v hotelu Linda (snídaně/polopenze – dle času příletu).
Can Pastilla
2. den
Přesun autobusem do Es Capdellà, okdud se vydáme po turistické trase, která nás zavede do hor. Půjdeme pod úpatím Puig de Galatzó (nejvyšší hora západní části Serra Tramuntana). Cestou možná potkáme oslíky, ovečky nebo divoké kozy. Trek zakončíme v Estellencs, odkud se přesuneme autobusem do malebného Banyalbufar. Pokud zbyde čas, můžeme se zastavit u věže Torre del Verger, z které jsou nádherné výhledy na pobřeží. Přenocujeme ve stylovém hostelu Sa Baronia s výhledem na moře. V ceně ubytování je snídaně.
Es Capdellà
Estellencs
Banyalbufar
Torre del Verger
3. den
Po snídani se přesuneme taxíkem do nádherné horské vesnice Deià, kde se ubytujeme v refugiu Can Boi (polopenze). Malebná Deià byla dříve velmi oblíbená mezi umělci. Je tu také vynikající pekárna, která kde můžete ochutnat tradiční masové a zeleninové empanady, vynikající jídlo na nádcházející výlet. Vydáme se k usedlosti Son Marroig s možností návštěvy muzea, odkud následně sejdeme cestou lemovanou krápníkovými skalami až k mysu  Sa Foradada. Ti otužilejší se zde budou moci vykoupat v moři. Následovat bude cesta zpět do vesničky Deià. Zbytek odpoledne můžete posedět v kavárně, navštívit muzeum básníka Roberta Gravese, archeologické muzeum, nebo sejít k 2,5 km vzdálené pláži Cala Deià . 
Deià
Sa Foradada
4. den
Dopolední výlet autobusem do krásného horského městečka Valldemosa, které bylo dříve i sídlem králů. Těšit se můžete na romantické uličky, muzeum hudebního skladatele Frederica Chopina nebo Kartouzský klášter, který sloužil jako královské sídlo. V místní kavárně doporučuji ochutnat tradiční studené nápoje „granizado de almendra“ nebo „granizado de horchata“ a zakousnout se do  výtečné sladké einsaimady či coca de patata. Pokud bude čas a chuť, můžeme zařadit kratší okruh kolem Valldemosy s prohlídkou starobylých pecí na vápenec, které se nacházejí v okolních lesích. Odpoledne se přesuneme autobusem do přístavního města Port de Sóller a podél pláže dojdeme k majáku na skále s úžasným výhledem na přístavní město. Zde přespíme v refugiu Muleta (polopenze). 
Deià
Valldemossa
Es Caragolí
Valldemossa
Port de Sóller
5. den
Odpočinkový den. Výlet historickou dřevěnou tramvají z Port de Sóller do nedalekého města Sóller. Prohlídka cetra města a posezení na náměstí, kde si můžeme dát vynikající mandlovou zmrzlinu. Poté pojedeme historickým vláčkem do Palmy s následnou prohlídkou starého města. Přespání ve stylovém hostelu Sóller (strava za příplatek).
Refugi De Muleta
Port de Sóller
Sóller
Po prolídce města budeme pokračovat historickým vlakem do Palmy. Trať vede mezi pomerančovými sady, mandlovými a olivovými sady a třinácti tunely.
Plaça d’Espanya
Z hlavního náměstí si projdeme okruh historickou částí Palma de Mallorca. Připravte si foťáky na malebné uličky plné restaurací, kaváren a pasáží. Nebude chybět katedrála. 
Sóller
Z Palmy se budeme do Sólleru vracet autobusem, který je výrazně rychlejší než historický vlak.
6. den
Na pořadu dne je nejtěžší pochod s 1200 výškovými metry, který nás odmění dechberoucími výhledy.  Cesta se ubírá mezi pomerančovými a citrónovými sady, které následně vystřídají olivovníky. Cestou můžeme potkat volně pobíhající ovce, osly a divoké kozy. Vystoupáme až k horskému jezeru Cúber s panoramatickým pohledem na nejvyšší část hor, načež se „přehoupneme“ přes hřeben s výhledem na jižní část ostrova. Trek zakončíme v útulné horské boudě Tossals Verds (polopenze) uprostřed hor s výhledem na slunce zapadající mezi dvě monumentální skály. Na jedné z nich stojí zřícenina maurského hradu Castell d’Alaró.
Sóller
Refugi Tossals Verds
7. den
Poslední turistický den. Budeme pokračovat k hoře Puig de Massanella (2. nejvyšší hora Mallorky – 1356 m). Pokud počasí a stav našich nohou dovolí, můžeme vyjít na její vrchol, z kterého je výhled na celý ostrov. Následovat bude sestup ke klášťeru Lluc. Tady si můžeme dát vynikající mandlový nebo citrónový dort, na vštívit kapli a projít si klášterní botanickou zahradu. Přespíme v nedalekém refugiu Son Amer (polopenze).
Refugi Tossals Verds
Lluc
8. den
Den bude uzpůsoben dle času odletu. V případě odpoledního letu je možné zařadit prohlídku nejkrásnějších krápníkových jeskyní na ostrově Cuevas Campanet. Anebo se můžeme vydat na  výlet do historické Alcudie na severu ostrova, která je obehnána hradbami a k vidění jsou i antické vykopávky. 
Alcudia
Palma de Mallorca Airport

Darujte zajímavý dárek Mallorka se vším všudy za zajímavou cenu 19620 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Mallorka se vším všudy 13. 4. 2024 (8 dní)
  • Typ zážitku: ,
  • Doba trvání: 8 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Mallorka se vším všudy? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky