Na víkend do Paříže Hmotné dárky

Podarujte zážitkem Na víkend do Paříže Hmotné dárky za příjmemnou cenu 9030 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
9030 Kč
4 / 5 (5 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Na víkend do Paříže Hmotné dárky

1. den
Paříž
Bienvenue a Paris! aneb Vítej v Paříži! Z letiště do centra se dopravíš buď vlakem nebo autobusem v závislosti na tom, na jaké letiště v Paříži poletíš. Neboj se, poradíme ti, jak na to
Vítězný oblouk
První den začneš procházkou po pařížských must-see. Vítezný oblouk je jednou z dominant města. Budeš mít možnost vystoupat na vyhlídku, nicméně doporučujeme vyčkat na další místa, která ti nabídnou super výhled.
Dále se vydej po známé Champs-Elysées směrem k Place de la Concorde a nahlédni do obchodů na obou stranách.
Grand Palais
Jedná se o výstavní pavilon v Paříži, který byl postaven pro světovou výstavu v roce 1900 stejně jako protilehlý Petit Palais a Pont Alexandre III. Dnes slouží státním muzeím pro dočasné výstavy, nicméně určitě stojí za to si ho při procházce k další památce prohlídnout.
Place de la Concorde
Největší historické náměstí Paříže. Místo je navštěvované především pro své 3 hlavní dominanty – egyptský obelisk dovezený z Luxoru a 2 velké fontány se symbolikou moří a řek – Fountaine des Mers a des Fleuves.
Pont Alexandre III
Pont Alexandre III je obloukový most nad nad řekou Seina v Paříži. Spojuje čtvrť Champs-Élysées s Invalidovnou a Eiffelovou věží. Most je široce považován za nejzdobnější a nejextravagantnější most ve městě.
La Madeleine
Kostel Sainte-Marie-Madeleine je katolický farní kostel na Place de la Madeleine v 8. obvodu Paříže. Byl zasvěcen v roce 1764 Ludvíkem XVI., ale další práce se zastavily kvůli francouzské revoluci. Napoleon Bonaparte jej nechal přestavět v neoklasicistním stylu, aby se stal pomníkem slávy jeho armád, Po jeho pádu byla opět obnovena stavba kostela. Budova je ze všech čtyř stran obklopena korintskými sloupy. Interiér zdobí fresky a socha od Françoise Rudeho, Charlese Marochettiho a dalších významných francouzských umělců z 19. století.
Jardin des Tuileries
Tuilerijské zahrady s dvěmi jezírky jsou pojmenovány podle továren na dlaždice, které dříve stály na místě, kde královna Kateřina de Medici v roce 1564 postavila Palais des Tuileries. André Le Nôtre, slavný zahradník krále Ludvíka XIV., zahradu v roce 1664 upravil. Zahrady, které oddělují Louvre od Place de la Concorde, jsou pro Pařížany a turisty příjemným cílem procházek, ale plno z nich sem vyráží i za kulturou. V Musée de l’Orangerie mohou návštěvníci obdivovat Monetova díla. 
Louvre
Musée du Louvre je národní muzeum a umělecká galerie Francie sídlící v části velkého paláce v Paříži. Je to nejnavštěvovanější muzeum umění na světě se sbírkou, která zahrnuje díla od starověkých civilizací až do poloviny 19. století. Zdejší sbírka obrazů je jednou z nejrozsáhlejších na světě, zastupuje všechna období evropského umění až do revoluce roku 1848. Nejznámějším dílem je však jednoznačně Mona Lisa od Leonarda da Vinciho.
Le Recrutement Café
Worldee tip: doporučujeme toto místo na oběd, nám zde moc chutnalo
2. den
Centre Georges Pompidou
Centre Pompidou je ikonickou pařížskou památkou pro svou kontroverzní architekturu a světové sbírky moderního umění. Jedná se o nejvýznamnější evropské muzeum moderního umění. Obsahuje tisíce děl od pop-artu po kubismus.
Notre Dame
Sainte Chapelle
Klenot gotického stylu Sainte Chapelle byla určena k uložení vzácných křesťanských relikvií včetně Kristovy trnové koruny. Interiér zdobí barevné sklo a ohromné vitráže zobrazující 1113 scén ze Starého a Nového zákona.
Latinská čtvrť
Quartier Latin je historickou částí a srdcem Paříže, která se nachází mezi levým břehem řeky Seiny a kopcem Montagne Sainte-Geneviève. Místní sem chodí nakupovat nebo se procházet podél řeky. Nachází se zde také plno tradičních francouzských restaurací (brasserií), barů a palačinkáren. Latinská čtvrť je také základnou pro tzv. bukinisty – pouliční prodavače.
Paris 05 Panthéon
Panthéon je budova ve tvaru kříže s vysokou kupolí. Fasáda je jako u římského Pantheonu tvořena řadou korintských sloupů a trojúhelníkovým štítem. Interiér je vyzdoben mozaikami a malbami výjevů z francouzské historie. Dnes tato budova slouží jako úložiště ostatků velkých francouzských občanů, jako jsou Voltaire, Jean-Jacques Rousseau, Victor Hugo, Èmile Zola a Marie Curie.
Jardin du Luxembourg
Lucemburské zahrady vznikly z iniciativy královny Marie de Medici v roce 1612. Jsou rozděleny na francouzské zahrady a anglické. Mezi nimi leží geometrický les a velký rybník, ovocný sad, včelín, skleníky se sbírkou orchidejí, růžová zahrada a překrásná fontána Medici. Pro děti je zde plno atrakcí – loutky, prolézačky a skluzavky. Dospělí mohou hrát šachy, tenis a nebo spolu s dětmi pouštět lodě na dálkové ovládání. 
Invalides
Invalidovna je rozsáhlým komplexem budov, kterým vévodí Dóm se zlatou kupolí. Byla založena králem Ludvíkem XIV. v roce 1671 původně jako domov válečných veteránů a vojenská nemocnice. 
Eiffelova věž
Jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Paříži. Doporučujeme se zde zastavit v podvečer, dát si třeba malý piknik v přilehlém parku s výhledem na věž a následně si Eiffelovku vyšlápnout – možnost je výtah, ale kdo by se rád neprošel do schodů, že? Zároveň fronta na vstup přes schody bývá kratší. Vybrat si můžeš z několika možností tvé návštěvy v závislosti na tom, jak vysoko chceš vystoupat.
Až sejdeš dolů, přejdi řeku a užij si atmosféry v Jardins du Trocadéro, kde když počkáš do setmění, budeš mít skvělou příležitost vidět osvětlenou Eiffelovku.
Bistrot Chez France
Worldee tip: skvělé místo na typickou francouzskou večeři
3. den
The Basilica of the Sacred Heart of Paris
Dominanta Paříže – římsko-byzantská bazilika Nejsvětějšího Srdce stojí na kopci Montmartre. Byl postaven z úcty po dvou zásadních momentech francouzské historie v roce 1870 – po dobytí Paříže Prusy a občanské válce.
Montmartre
Montmartre je kopec a čtvrť v severním 18. obvodu, je známý především svou uměleckou historií, bazilikou Sacré-Cœur s bílou kupolí a čtvrtí nočních klubů.
Moulin Rouge
Moulin Rouge je slavný kabaret v Paříži, který se nachází na Boulevard de Clichy (Place Blanche). Původní místo bylo zničeno požárem v roce 1915. Moulin Rouge dal původ moderní formě tance can-can. Původně se jednalo o svůdný tanec kurtizán, který se stal tak oblíbeným, že dal za vznik kabaretům po celé Evropě. Dnes je Moulin Rouge turistickou atrakcí s hudebně taneční zábavou. 
Café de Flore
Worldee tip: toto je rozhodně místo, kam nutně musíte skočit na kafe

Darujte dárek Na víkend do Paříže za přívětivou cenu 9030 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: 3 dny v Paříži 30. 10. 2023 (3 dny)
  • Typ zážitku: Hmotné dárky,
  • Doba trvání: 3 dny
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Na víkend do Paříže? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky | Hmotné dárky | Hasičáky