Podzimní Faerské ostrovy Hmotné dárky

Podarujte jedinečným dárkem Podzimní Faerské ostrovy Hmotné dárky za jedinečnou cenu 25760 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
25760 Kč
4.2 / 5 (10 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Podzimní Faerské ostrovy Hmotné dárky

1. den
Vágar Airport
Přilétáme na letiště na Faerských ostrovech, kde rovnou vyzvedneme naše auta. Dnešní den bude především aklimatizační, takže se přesuneme na ubytování, uděláme větší nákup a bude prostor projít si nejhezčí spoty hlavního města Tórshavn. 
Tórshavn
Tórshavn je největším městem Faerských ostrovů, kde bydlí většina Faeřanů. I když je největší, stejně si ho zvládneme projít pěšky, protože hlavní turistické atrakce, jako nejstarší sídlo parlamentu Tinganes, roztomilý maják Skansin či kostel Vesturkirkjan, se soustřeďují v centru. ⛪️ Navíc jak se sami přesvědčíte, všechny obydlené oblasti jsou na Faerách dost malé. V rámci hlavního města si můžeme zajít také na večeři do jedné z vyhlášených restaurací The Tarv nebo Etika, případně do útulné kavárny Paname Café. ☕️ 
2. den
Saksun
Druhý den budeme objevovat krásy ostrova Streymor. Mezi ně patří například malinká vesnice Saksun, kde žije 10 obyvatel. V obci je možné navštívit kostelík, původní farmářské domy a vodopád. Je to zastávka na cca 30-60 minut. Posléze se přesuneme kousek autem a projdeme se ještě po tamní černé pláži.
Tjørnuvík
Tjørnuvík je vesnička, která se nachází v podstatě jen přes kopec od Saksunu a sídlí v ní faerská surfařská komunita. Je tam totiž další krásná černá pláž, kde bývají často velké vlny. ‍♀️  Kromě pláže se projdeme ještě nahoru nad vesnici, odkud je krásný výhled na celou zátoku.
Fossá
Po cestě zpátky uděláme ještě rychlou zastávku u vodopádu Fossá, který je největší na Faerských ostrovech. Zdržíme se v podstatě jen na fotky a budeme pokračovat dále.
Gjógv
Vesnice Gjogv je jedna z nejkrásnějších vesnic na Faerských ostrovech. Parking je v centru vesničky a odtamtud budeme pokračovat zhruba 15 minut pěšky nahoru na vyhlídku.
Funningur
Po cestě do Tórshavnu uděláme poslední zastávku dne ve vesnici Funningur, kde se nachází jeden z nejstarších kostelů na Faerských ostrovech. Bude to jen na pár minut a posléze pojedeme na ubytování. 
3. den
Trælanípa
Třetí den vyrazíme na výšlap k hoře Traelanípa, odkud je výhled na ikonické jezero Sørvágsvatn. Nejslavnější optickou iluzi Faerských ostrovů. Cesta pěšky je nenáročná a zabere nám zhruba 45 minut jedním směrem. Doporučuju vzít si pevnou obuv, stezka může být rozbahněná. Na začátku u parkoviště se platí vstupní poplatek 200 DKK/osoba (cca 600 CZK). Lze platit kartou.
Trøllkonufingur
K této skále se váže faerská legenda o obrovské čarodějnici, která přiletěla na Faerské ostrovy, aby je přitáhla k Islandu. Na slunci však zkameněla a spadla do oceánu, přičemž nad hladinou jí zůstal pouze její prst. ☝ Cesta od parkovacího místa k vyhlídce nám zabere zhruba 15 minut po zpevněné cestě. 
Gásadalur
Následovat bude krátký přejezd do vesnice Gásadalur na odlehlé části ostrova Vágar, kde se pokocháme dalším slavným faerským vodopádem. Zaparkujeme uprostřed vesnice a půjdeme ani ne 10 minut dolů po silnici k vyhlídce na vodopád. 
Bøur
Poslední zastávka dne bude v pobřežní vesničce Bøur, kterou si projdeme spolu s přilehlou pláží, než se vrátíme na ubytování. 
4. den
Klakkur
Rozloučíme se s Tórshavnem a přesuneme se na severní část Faerských ostrovů, kde strávíme zbytek pobytu. První zastávkou, pokud počasí dovolí, bude Klakkur, nepříliš vysoká hora, která se tyčí nad městem Klaksvík. Cesta nahoru potrvá zhruba 45 minut a těšit se můžete na naprosto úchvatné výhledy na oceán a okolní ostrovy.
Viðareiði
Po sestoupení zpět do Klaksvíku vyrazíme do nejseverněji položené vesnice Vidareidi. Tam si projdeme okolí místního kostela a poté vyjdeme kousek nad vesnici po trase směrem na vrchol Villingadalsfjall. Nepůjdeme daleko, stačí jen do půli trasy, kde se nám naskytne krásný výhled na celou vesničku a útesy kolem. Den zakončíme check-inem v novém ubytování.
5. den
Trøllanes
Předposlední den zvládneme ještě jeden výlet trajektem z Klaksvíku, abychom se dostali na ostrov Kalsoy. Lístek se nedá koupit předem, proto do přístavu dorazíme s určitým předstihem, abychom měli jistotu, že se vejdeme. Podle obsazenosti vezmeme auta s sebou na palubu, případně na ostrově Kalsoy využijeme lokální bus, který nás doveze ke všem důležitým bodům.
Kallur Lighthouse
Trek k majáku Kallur začneme na konci ostrova ve vesnici Trøllanes. Půjdeme pěšky zhruba 40 minut a kromě neskutečných výhledů se můžete těšit také na hrob Jamese Bonda z poslední Bondovky. 🙂
Mikladalur
Kópakonan ve vesnici Mikladalur je socha tulení ženy, ke které se váže krásná faerská legenda, kterou vám po cestě odvyprávím. V sezóně má otevřeno také přilehlá kavárna, takže bude příležitost chvilku posedět. ☕️ Pak už jen cesta trajektem zpět do Klaksvíku a na ubytování.
6. den
Vágar
Poslední den si zabalíme věci a s předstihem vyrazíme na letiště, abychom stihli vrátit auta. V závislosti na čase odletu bude ještě možnost nakoupit domů suvěnýry.

Darujte originální dárek Podzimní Faerské ostrovy za příznivou cenu 25760 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Cestou necestou skrz Faerské ostrovy 30. 11. 2023 (7 dní)
  • Typ zážitku: Hmotné dárky,
  • Doba trvání: 7 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Podzimní Faerské ostrovy? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky | Hmotné dárky | Hasičáky