Santorini Hmotné dárky

Obšťastněte zážitkovým dárkem Santorini Hmotné dárky za příznivou cenu 7820 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
7820 Kč
4.4 / 5 (20 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Santorini Hmotné dárky

1. den
Santorini Airport
Santorini
Po vyzvednutí auta na letišti, doporučuji si zajet do hotelu a zanechat kufry, případně si je můžete nechat v autě a ubytovat se později. Poté doporučuji zavítat do Vinařství Santo Vines, kde si můžete dát snídani a vychutnat si krásné výhledy na kalderu ostrovů Santorini.  A případně přechutnat některé z místních vín. 
Santo Vines doporučuji navštívit v ranních hodinách, než sem zavítají turistické autobusy z trajektů, které přijíždějí k ostrovu každé ráno cca 09:30. A nebo si zde udělat rezervaci na večeři – západy slunce se sklenkou místního vína jsou dechberoucí, a to nezmiňuji místní kuchyni  
Určitě si všimněte dvou menších sopečných ostrůvků  uprostřed půlměsíce hlavního ostrova – jedná se o stále aktivní sopečné ostrovy  Palia Kameni a Nea Kameni, kam si můžete udělat výlet i s koupáním.
Hatzidakis Winery / Οινοποιείο Χατζηδάκη
Málokdo ví, že Santorini je ostrov vína se zvláštní chutí – jelikož je ostrov sopečného původu můžete tuto chuť cítit i ve víně.
Víno se kvůli povětrnostním podmínkám na ostrově nepěstuje, jak je u nás zvykem, do výšky, ale do kruhů na zemi. 
Doporučuji navštívit jedno (ale klidně i vícero) vinařství, kde můžete ochutnat škálu vín od suchých až po dezertní vína. Velmi oblíbené je je dezertní víno Vinsanto.
Kamari
Řecká kuchyně je kapitola sama pro sebe, tak jen ve zkratce uvedu pár místních specialit, které byste měli ochutnat. Jistě jste již slyšeli o okurkové pastě  s bílým jogurtem a koprem – Tzatziki, vynikající jako předkrm s chlebem pita nebo jako dressing k masu. Dále Tomato kaftedes – rajčatové placky v těstíčku, které se dobře doplňují s Favou – cizrnová pasta. A pak lilky opečené na mnoho způsobů s balkánským sýrem a rajčaty – Malitzanos Santorini/Lefkó. V Řecké kuchyni hrají velkou roli i mořské plody – chobotničky, kalamari a mušle. Známý je také řecký salát.
Almira
V Kamari se nachází promenáda podél moře, kde je spousta vynikajících restaurací s řeckou kuchyní, my jsme konkrétně navštívili tavernu Almíra. Mezi další patří Soul by Splash, The Spring, Gia Mas Santorini a další. 
2. den
Santorini
Po snídani můžete vyrazit do Santo Vines na přechutnání dalšího vínka, nebo zastávku přeskočit a vydat se do hlavního města Firy.
Thira
Thira nebo také Fira je hlavním městem a správním centrem ostrova Santorini. Leží na západní straně ostrova ve výšce 260 metrů.  Pod městem se nachází přístav Skala, ze kterého se o města dostanete buď pomocí lanovky, jízdou na oslíkovi nebo po svých 🙂
Určitě Vás okouzlí klasická architektura, tolik známá pro Santorini, a změť malých uliček se spoustou obchůdků, kavárniček a restaurací. Nacházejí se zde 2 kostely a archeologické muzeum, kde můžete shlédnout artefakty z mínojské kultury.
Oia
Říká se, že vidět západ slunce v městečku Oía se musí alespoň jednou za život. Pokud chcete tuto zkušenost zažít, doporučuji si udělat rezervaci v jedné z restaurací na večeři a dorazit do městečka v brzkém odpoledni. S blížícím se západem slunce zde houstne doprava, je problém zaparkovat a na samotný útes se západem jdete alespon 20 minut pěšky, tak s tím jen počítejte. Je to opravdu turistické místo, na západ slunce je zde spousta lidí a někdy se stane, že ač máte rezervaci v restauraci, tak přes množství turistů si atmosféru západu slunce moc neužijete. Doporučuji pečlivě vybírat. My jsme zvolili návštěvu odpoledne a i tak to byl krásný zážitek.
Domaine Sigalas
Dalším z vinařství, které stojí za návštěvu, je vinařství Sigalas. Nachází se v severní části ostrova poblíž městačka Oía. Rozkládá se na 40 hektarech a roční výroba dosahuje 200.000 lahví.
3. den
Pirgos Kallistis
Toto je nejvyšší bod Santorini, ve výšce 550 metrů – Profitis Ilias. Nachází se zde i stejnojmenný mužský klášter. A jak napovídá poloha, je zde krásný výhled na celý ostrov.
Argyros Mansion „Αρχοντικό Αργυρού“
Vinařství Argyros bylo založeno roku 1903 a patří mezi nejstarší na ostrově Santorini. Rodina Argyros je jednou z nejstarších rodinných dynastií v Řecku. Místní produkce je 400.000 lahví ročně. Vyhlášené je Santorini 2020 z odrůdy Assyrtiko, kde můžete ochutnat kombinaci minerálních tónů, citrusů, vysoké kyseliny a alkoholu – je to suché víno. Mají ale i velký výběr sladkých vín Vinsanto. 
Perissa Beach
Jedna ze dvou pláží, které doporučuji navštívit – Kamari a Perissa.
Kamari
Ákra Akrotíri
Krásný západ slunce si užijete u majáku Faros 🙂 
Perissa
Pokud si chcete užít pravý řecký večer s tancem a místní kuchyní, doporučuji Vám zajet do městečka Perissa a navštívit tavernu Filippos. Majitelé restaurace jsou velmi osobití typičtí Řekové a atmosféra v restauraci Vám vykouzlí úsměv na tváři.
4. den
Kamari Beach Santorini
Trocha odpočinku na pláži s černými kameny 🙂
Megalochori
Toto je krásná vyhlídka do kaldery s malebným kostelíčkem ve skále, doporučuji pevnější obuv, cesta není zpevněná.
Santorini
A tak nastal čas se se Santorini rozloučit, kde jindě než na našem oblíbeném místě Vin Santo. Západ slunce si pro nás připravil dechberoucí pohledy, ohňostroj z právě probíhající svatby ve vedlejších apartmánech a v neposlední řadě něco dobrého z místní kuchyně a vinařství. 
Santo Wines
5. den
Santorini Airport

Darujte zážitek Santorini za přívětivou cenu 7820 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Santorini 15. 10. 2023 (8 dní)
  • Typ zážitku: Hmotné dárky,
  • Doba trvání: 8 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Santorini? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky | Hmotné dárky | Hasičáky