Sever Estonska + Helsinki Pobyty

Pobavte dárkem Sever Estonska + Helsinki Pobyty za nízkou cenu 9880 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
9880 Kč
4.1 / 5 (22 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Sever Estonska + Helsinki Pobyty

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár. 1. den
Tallin
Tallinn Airport
Dopoledne odletíte z Prahy a v brzkých odpoledních hodinách přistanete na letišti v Tallinu. Poté co se ubytujete v hotelu a trochu si odpočinete, doporučujeme vyrazit na procházku do parku Kadriorg a pokud je to Váš šálek čaje, můžete navštívit i Kadriorg Art Musem. 
Kadriorg Park
Kadriorg Park (rozloha 70 ha)by vybudován v roce 1718 na popud ruského cara Petra Velikého, který se rozhodl vybudovat v Tallinu jedno ze svých letních sídel. Je známý především svým „labutím jezerem“ a japonskou zahradou. 
Kadriorg Art Museum
Art Museum Kadriorg se věnuje starému evropskému a ruskému umění. V barokním paláci, který nechal postavit ruský car Petr Veliký jako letní rezidenci, jsou vystaveny obrazy, grafiky, sochy a užité umění ze západní Evropy a Ruska. 
Pirita Beach
Hned vedle parku Kadriorg se nachází promenáda Pirita, kam zajděte po prohlídce Kadriorgu. Z Pirity je krásný výhled na panorama celého Tallinu a ideálně to zkuste vychytat na dobu, kdy zapadá slunce. Pirita je oblíbeným místem obyvatel Tallinu právě pro večerní procházky.  
Restaurant Olde Hansa
Pro Vaši první večeři Vám chceme doporučit restauraci Olde Hansa, kde můžete ochutnat tradiční estonskou kuchyni. Olde Hansa je trochu „turistee spot“, takže pokud jste na podobná místa vysloveně alergičtí, zvolte jinou restauraci:)
2. den
Tallin
První den v Tallinu si dejte klasickou tourku po centru Tallinu. Protože Estonsko je velmi rovinatá země, doporučujeme vám půjčit si kola a udělat si cyklo-tour:) S půjčením kol či zařízením přímo cyklo-tour s místím průvodcem  Vám rádi pomůžeme. 
Chrám svatého Alexandra Něvského
Chrám Alexandra Něvského v Tallinnu) je pravoslavný katedrální chrám Estonské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu. Chrám byl vybudován na konci 19. století v tradičním moskevském slohu. Nachází se na náměstí před  budovou estonského parlamentu. Vstup do katedrály je zdarma,
Toompea
Toompea je vápencový kopec v centrální části Tallinnu a v lidové pověsti je kopec známý jako mohyla nad Kalevovým hrobem, kterou na jeho památku vztyčila jeho truchlící manželka. Toompea je součástí tallinnského Starého města zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO.
Tallinn Town Hall
Sauna
Odpoledne si udělejte čas na návštěvu sauny, která je nedílnou součástí trandiční estonské kultury. 
Labor Baar
Pokud nebudete unavení a budete si chtít dát večer někde drink (Tallin možná není tolik známý pro svůj noční život, tak možná budete překvapení, jak to tam žije), doporučujeme Vám vyzkoušet místní raritu, kde koktejly servírují ve zkumavkách jako v chemické laboratoři. 
3. den
Tallin
Třetí den doporučujeme ponořit se do sovětské a komunistické minulosti Tallinu. Na dopoledne pro Vás máme 2 alternativní návrhy – prohlédněte si muzeum okupace věnující se historii sovětské okupace Estonska, případně se zúčastněte tour po stopách sovětské okupace, kterou Vám v případě zájmu pomůžeme zařídit. 
Vabamu Museum of Occupations and Freedom
KGB Museum
KGB Muzem je součástí komplexu hotelu Viru, který byl během sovětské éry zároveň i generálním ředitelstvím KGB. Expozice je udělaná velmi poutavým a internaktivním způsobem. 
Hell Hunt
Pokud budete mít opět chuť jít večer ven, zajděte si do populárního baru Hell Hunt, kde si můžete jednak dát výborné pivo a jednak zažít atmosféru rušného místa, kde se každý den potkávají místní Estonci, expaté i turisté. 
4. den
Tallin
Národní park Lahemaa
Čtvrtý den bychom Vás rádi pozvali na den v přírodě. Národní park Lahemaa se nachází 70 kilometrů severovýchodně od Tallinu. Lahemaa je ideální pro pěší výlety a pozorování přírody. Najdete zde kamenité a písčité pobřeží, malebné bažiny, borové a skalní lesy, řeky, které se zařezávají do vápencových skal, i bludné balvany, které zde zůstaly z poslední doby ledové.
Lahemaa je jednou z nejvýznamnějších evropských chráněných lesních oblastí, kde žije mnoho velkých savců. Rozsáhlá lesnatá oblast Kõrvemaa, která se nachází jižně od národního parku, je domovem losů, divokých prasat, medvědů hnědých, rysů, lišek a dalších divokých zvířat. Do parku Lahemaa se dostanete velmi jednoduše linkovým autobusem č. 26  ze stanice Balti Jaam a vystoupíte ve stanici Loksa Tee. 
Jägala
Pokud se rozhodete jet do Lahemaa autem, určitě nezapomeňte po cestě navštívit největší estonský vodopád Jägala, který se nachází přibližně na půl cesty mezi Tallinem a parkem Lahemaa. 
Viru bog
V rámci parku Lahemaa doporučujeme vydat se po stezce Viru Bog, 6km dlouhé cestě přírodním rašeliništěm. 
Hara Allveelavade Sadam – Submarine Base
V rámci tourky po parku Lahemaa si nenechte ujít ostrov Hara, kde uvidíte kombinaci krásné divoké přírody a bývalé vojenské základny, kde kdysi parkovaly sovětské vojenské ponorky.
Vihula Manor Country Club & Spa
Pokud vám bude ještě zbývat čas, můžete zajít do lázní, na masáž či na večeři do Vihuly Manor, luxusního resortu, který se v parku Lahemaa nachází. 
Tallin
5. den
Haapsalu
Pátý den si udělejte výlet do Haapsalu, milého přímořského městečka, které se nachází přibližně 1,5 hodiny jihozápadně od Tallinu. Pokud budete mít chuť projděte se po centru Haapsalu (atmosférou připomíná malá města v Jižních Čechách), navštivte Haapsalu Castle či zajděte do nejznámějšího místního muzea – Muzea železnic a komunikace. Co Vám ale doporučujeme nejvíce je ztrávit odpočnkový den na pláži, alespoň pokud Vám bude počasí přát. V okolí Haapsalu je několik pláží, nejhezčí z nich je ale Paralepa beach (viz. níže).
Haapsalu Castle
Railway and Communications Museum
Paralepa beach
Tallin
6. den
Tallin
Helsinky
Tallin je ideální místo odkud si můžete udělat jednodenní výlet do finské metropole Helsinky. Zážitek bude již doprava trajektem přes Baltské moře. Lístky na trajekt jednoduše koupíte přímo vh přístavu, přepravu poskytuje několik společností, cena se většinou odvíjí od rychosti trajektu (rozdíl je cca půl hodiny). V Helsinkách se nachází hodně pamětihodností, doporučujeme Vám projít následující:
Chrám Zesnutí Bohorodičky
Chrám Zesnutí Bohorodičky (tzv. katedrála Uspenski) z roku 1868 se nachází v helsinské čtvrti Katajanokka a je největším pravoslavným kostelem v západní Evropě. Se svými zlatými kopulemi a fasádou z červených cihel je jedním z nejzřetelnějších symbolů ruského vlivu na finské dějiny. Vstup do katedrály je zdarma. 
Senátní náměstí
Nevynechejte ani senátní náměstí s jeho hlavní dominantou, Evangelickou katedrálou, která je údajně nejfotografovanější finskou budovou. Pokud si budete chtít prohlédnout vnitřek katedrály, připravte si vstupné 5 Euro. 
Evangelická katedrála
Kostel na Temppeliaukio
Dalším místem, které byste neměli vynechat je kostel Temppeliaukio, který je co do vizuální stránky asi nejzajímavější kostel v Helsinkách. Je oblíbenou turistickou památkou a zároveň aktivním luteránským kostelem. Kostel pouští poslední návštěvníky 10 minut před zavírací dobou a často bývá uzavřen pro zvláštní udaálosti jako jsou svatby, křtiny, pohřby a nedělní bohoslužby. Vstupné je stejně jako u Evangelické katedrály 5 Euro. 
Suomenlinna
Suomenlinna (aka Sveaborg) je námořní pevnost, která byla postupně budována od roku 1748 na skupině ostrovů patřících k okresu Helsinky. Práce probíhaly pod dohledem švédského admirála Augustina Eherensvarda (1710-1772), který Vaubanovy teorie přizpůsobil velmi zvláštním geografickým podmínkám oblasti. Krajina a architektura pevnosti byly formovány několika historickými událostmi. V průběhu let sloužila k obraně tří různých panovnických států: Švédského království, Ruského impéria a naposledy Finské republiky. Na Suomenlinnu se z Helsinek dostanete za 15 minut malým trajektem. 
Tallin
7. den
Tallin
Paldiski
Dopoledne si zajeďte na příjmený výlet do přístavního městečka Paldiski (dostanete se tam autem nebo autobusem přibližně za 50 minut) a udělejte si procházku podél pobřeží, jejímž cílem  bude maják Pakri.
Maják Pakri
Tallin
Sori Brewing
Po návratu do Tallinu v odpoledních hodinách Vám doporučujeme zúčastnit se ochutnávky piv v místním řemeslném minipivovaru. V případě zájmu Vám pomůžeme vstupenky na ochutnávku zajistit. 
Kohvik Must Puudel
Na poslední večeři v Tallinu vám doporučujeme navštívit roztomilou restauraci Must Puudel (aka Černý Pudl), velmi oblíbenou mezi mladými Tallinčany především pro příjemné posezení na zahrádce. 
8. den
Tallin
Tallinn Airport
Přesunete se na letiště, s Estonskem se rozloučíte a odletíte směr Praha. 

Darujte zajímavý dárek Sever Estonska + Helsinki za příznivou cenu 9880 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Sever Estonska + Helsinki 13. 10. 2023 (8 dní)
  • Typ zážitku: Pobyty,
  • Doba trvání: 8 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek

Máte zkušenost se zážitkem Sever Estonska + Helsinki? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky | Pobyty