To nejlepší z Arménie

Obdarujte jedinečným dárkem To nejlepší z Arménie za výhodnou cenu 26270 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
26270 Kč
4.9 / 5 (21 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku To nejlepší z Arménie

1. den
Sejdeme se na letišti a vyrazíme spolu do Arménie! 😎
Mezinárodní letiště Zvartnots
Jsme v Arménii ✅ 
Při výstupu z letadla moc otálet nebudeme, čeká nás pasová kontrola. Okének je zde sice plno, i tak to ale slušně vázne. Po kontrole můžeme u dvou prodejců hned zakoupit internetová data za fajn ceny. Balíčky stojí různě (dle objemu dat), nicméně ceny jsou velmi příznivé (kéž by to bylo obdobně u nás 😃). E-SIM je také možné zakoupit.
2. den
Vyrážíme objevovat Arménii, čeká nás chrám Garni, kláštery Geghard a Chor Virap. Možná stihneme i návštěvu kráopníkové jeskyně Magellan. Večer zakončíme degustací vína ve vinařské oblasti Areni.
Garrni
Garni je malá vesnice nacházející se regionu Kotayk, který leží asi 30 km od hlavního města Jerevanu. Garni je známé pro své historické a kulturní bohatství a je jedním z turisticky atraktivních míst v zemi. Vydáme se na prohlídku zdejšího chrámu, Jedná se o antický římský pohanský chrám postavený v 1. století našeho letopočtu. Je to jediný dochovaný římský chrám v Arménii a je považován za významnou historickou památku.
Klášter Geghard
Klášter Geghard, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází nedaleko od Garni. Je vytesán do skalního útesu a nachází se v něm mnoho historických a náboženských artefaktů. V areálu kláštera je k dispozici chutná pitná horská voda.
Chor Virap
Klášter Khor Virap je významným arménským historickým a náboženským místem. Nachází se nedaleko hlavního města Jerevanu, poblíž hranic s Tureckem. Tento klášter je proslulý svou spektakulární polohou, neboť stojí na úpatí hory Ararat.
Kromě nádherného výhledu (za jasného počasí) na horu Ararat je Khor Virap známý také jako místo, kde byl sv. Řehoř Osvětitel, zakladatel arménského křesťanství, vězněn po mnoho let před svým osvobozením. 
Magellan cave
Areni Wine Factory
Areni je vinařská vesnička i oblast. Určitě si zajdeme na nějakou degustaci a při vínku a dobrém jídlu se konečně pořádně seznámíme 😎
3. den
Ráno vyrazíme na další klášter – Noravank, poté na vodopád Shaki. Odpoledne dorazíme do města Goris, kde si projdeme jeho prapůvodní ráz – kamenné město Old Goris.
Noravank Monastery
Շաքիի ջրվեժ
U vodopádu zastavíme jen na chvilku, nenecháme si ho však ujít, stojí za to.
Old Goris Amphitheater
V kamenném městě Starý Goris si uděláme cca 5 km dlouhou procházku. Užijeme si výhledy na moderní Goris i původní kamenná obydlí.
Půjdeme tuto trasu:
Trasa 5,2 km • 2:09 h
mapy.cz/s/rahuderalo
Goris
V centru moderního Gorisu si nakoupíme nebo zajdeme na večeři.
4. den
Nejdelší obousměrnou lanovkou na světě vyrazíme na klášter Tatev a smočíme si nohy v teplých pramenech v krápníkových jeskyních.
Halidzor
Nejdelší obousměrnou lanovkou na světě vyrazíme na klášter Tatev ze stanice Halidzor.
Tatev
Projdeme si klášterní komplex a když budeme chtít, třeba i okolí.
Devil’s Bridge
Nohy si zahřejeme v teplých pramenech v nádherných krápníkových jeskyních. Kdo se bude chtít vykoupat celý, bude mít také příležitost.
5. den
Dnes vyrazíme do dalšího krásného skalního města s „houpajícím“ mostem. Pokračovat budeme k jezeru Sevan, v jehož okolí navštívíme ikonický hřbitov a samozřejmě další klášter.
Stone-pyramids
Cestou mineme zajímavé skalní útvary, uděláme minutkovou zastávku.
Khndzoresk swinging bridge
Projdeme si nádherné skalní město, jehož dvě části jsou spojeny houpajícím se mostem. Je to opravdu nádhera.
Sevan
Noratus Cemetery
Krátce se projdeme na hřbitově Noratus, kde se nachází nejvíce chačkarů – typických náhrobků v celé Arménii.
Hayravank
Méně známý klášter Hayravank se nachází na pobřeží jezera Sevan a v jeho blízkosti se nachází pozůstatky z doby bronzové.
6. den
Co by to byl den v Arménii bez dalších klášterů. Přidáme k nim však pevnost a nakoukneme k horskému jezeru Kari.
Sevanavank
Velmi turisticky vytížený klášter, cestu máme však kolem, dáme si tu třeba aspoň džus z granátových jablek.
Amberd
Amberd se nachází v arménských horách, kousek od Byurakanu. V tomto komplexu se nachází středověká pevnost ze 7. století, která sloužila jako obranný prvek a klášter Amberd z 11. století, který zahrnuje kostel svatého Katolikose, kde se konaly náboženské obřady.
Kari
Jezero Kari se nachází ve 3000 metrech nad mořem. Až sem lze dojet autem a odsud pak dále začínají všechny túry na vrcholy Aragace. Skvělé ale je si jezero jen obejít a vystopat na kamenný kopec s křížem, od kterého je perfektní výhled do okolí. To uděláme i my před naším pořádným výšlapem.
Do restaurace zde ale určitě nepůjdeme – google recenze jsou pravdivé. Nebojte ale, v Byurakanu na nás čeká super místo, kde se najíme.
7. den
Dnes si trošku mákneme, čeká nás výšlap na jižní vrchol nejvyšší hory Arménie.
Kari
Vrátíme se k jezeru Kari, kde zaparkujeme. Poté budeme již pokračovat pěšky na jižní vrchol hory Aragac.
Aragac
Nejvyšší hora Arménie Aragac má 4 vrcholy. Ten nejvyšší měří 4090 metrů a ostatní mají o trochu méně. Trasy značené moc dobře nejsou, ale poradíme si. Spolu si vyšlápneme k jižnímu vrcholu (3890 m n. m.). Dobrá obuv i outdoor oblečení je nutností. Převýšení je cca 500 m, cesta je ale poměrně „příjemná“.
Kari
Armenian Alphabet Monument
Alphabet Monument je velkým kamenným komplexem, který představuje písmena arménské abecedy vytesaná do velkých kamenných bloků. Každé písmeno má svůj vlastní design a velikost a je umístěno v abecedním pořadí. Monument byl postaven k oslavě a zachování bohatého kulturního a historického dědictví arménského písma.
Tento monument je nejen významnou kulturní atrakcí, ale také učebním prvkem, který pomáhá Arménům a návštěvníkům pamatovat si arménskou abecedu a její jedinečné znaky. 
8. den
Poslední den v Arménii zakončíme prohlídkou města Jerevan a návštěvou katedrály Zvarnots.
Zvartnots Cathedral
Zvartnots je historická lokalita, která je známá díky svým starobylým ruínám katedrály a zároveň je považována za jedno z významných míst arménského kulturního dědictví. Katedrála byla postavena v 7. století a byla významným náboženským a architektonickým centrem své doby. Bohužel, byla zničena buď zemětřesením nebo Araby v 10. století a dnes zůstaly pouze její ruiny.
I přes svou poškozenou stavbu jsou ruiny Zvartnots stále impozantní a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto místo přitahuje návštěvníky svým historickým významem a jedinečnými architektonickými rysy. Za jasného počasí je v pozadí katedrály vidět turecký Ararat.
Jerevan
Jerevan, hlavní město Arménie, je kosmopolitním centrem země a kombinuje bohatou historii s moderním životním stylem. Město leží na křižovatce východu a západu a nabízí návštěvníkům pestrou paletu zážitků. Je známé svými historickými památkami, jako je jerevanská kaskáda s výhledem na město, náměstí Republiky a genocidní památník. Město je také plné restaurací, kaváren a obchodů, kde můžete ochutnat místní i světovou kuchyni.
Půjdeme tuto trasu:
Trasa 3,4 km • 1:03 h
https://mapy.cz/s/kaponejete
Modrá mešita
Republic Square
Charles Aznavour square
Swan Lake
Freedom Square
Martiros Saryan House-Museum
Alexander Tamanyan Statue
Cafesjian Center for the Arts
Mezinárodní letiště Zvartnots
A to je konec, přátelé, těším se opět na viděnou 😎

Darujte originální zážitek To nejlepší z Arménie za příznivou cenu 26270 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: To nejlepší z Arménie 3. 6. 2024 (8 dní)
  • Typ zážitku: ,
  • Doba trvání: 8 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem To nejlepší z Arménie? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky