Trip around northern Norway

Udělejte radost zážitkem Trip around northern Norway za příjmemnou cenu 29290 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
29290 Kč
4.6 / 5 (25 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Trip around northern Norway

1. den
Tromsø
Finnsnes
2. den
Hamn Lighthouse
První zastávka nás čeká na pobřeží, na kterém stojí malý maják. Odtud je nádherný výhled na severozápadní pobřeží Senje. Pokud máte dalekohled, můžete pozorovat i velryby. Je to skvělé místo i v noci pro možnost sledovat hvězdy, západ slunce nebo polární záři.
Trollveien 4
Zastavíme se v tzv. „trolím muzeu“, kde koukneme na sochu trola s jeho manželkou. 
Bergsbotn utsiktsplattform
Zastávka s krásným výhledem na fjord a okolní hory. Vyhlídka Bergsbotn, která stojí za projížďku,je 44 metrů dlouhá plošina a vyhlídka nacházející se na severozápadním okraji ostrova Senja. Je obklopeno pohořím Bergsbotten, Bergsfjordem a okolními horami. Panoramatický výhled z Bergsbotnu téměř stojí za jízdu na tuto stranu ostrova.
Ersfjord Beach
Naše první dnešní zastávka je u nádherné pláže, která se nachází pod krásnými horami, což vytváří epické scenérie. Pláž s překrásnými výhledy, průzračnou tyrkysovou vodou, právem se ji říká, Maledivy v Norsku.
Tungeneset
Poslední místo, které dnes navštívíme nás dřevěnou stezkou zavede k plochému útesu, ze kterého můžeme obdivovat nádherné panorama. Vedle parkoviště je také velmi čisté veřejné WC. Naturalisticky se jedná o úžasné místo. Z útesu tvořeného velkými plochými skalami je možné obdivovat špičaté hory, které se vypínají na druhé straně fjordu. Místo je obvykle navštěvované fotografy, kteří chtějí fotit hory s odrazem ve vodě, který zůstává uvězněn mezi skalami.
3. den
Ersfjord Beach
Naše první dnešní zastávka je u nádherné pláže, která se nachází pod krásnými horami, což vytváří epické scenérie. Pláž s překrásnými výhledy, průzračnou tyrkysovou vodou, právem se ji říká, Maledivy v Norsku.
port Mefjordvær
Na tomto molu s výhledem na fjordy načerpáme síly před prvním výšlapem. Jedná se o velmi pěkný přístav s fjordem a krásnou horou.
Knuten Trail Head
Značené stezky, po rašeliništích nainstalovány dřevěné plotny, mnoho odpočinkových posezení a spousta míst na překrásné záběry – taková nás čeká túra přes Knuten, 2,5 km dlouhá a 110 metrů vysoká. Výhled je nádherný a jsou zde další možnosti turistiky. Na parkovišti před začátkem trasy se nachází WC a lze zde doplnit pitnou vodu.
Husøy Lighthouse
Kouzelné místo – maják Husøy, navštívíme během průjezdu ostrova Senja. Zastavíme se u sušárny ryb, následně se projedeme rybářským mestečkem. Procházka je cílena až na poslední možné výhledové místo, kde pokaždé vidíme v dálce velryby, proto se doporučuje mít u sebe dalekohled.
4. den
Parkeringsplass E8 Laksvatn
Kalvebakken Bridge
2 zastávka na vodopád Kalvebakken Bridge Nordlysvegen, nad ním starobylý most byl postaven v roce 1911 a zůstal v provozu před rokem 1958, kdy byl postaven nový most. V roce 1975 byl most z roku 1958 nahrazen mostem, který je součástí dnešní (2007) hlavní silnice ‚Ev 8‘ – z Nordkjosbotn do Tromsø.
Tromsø
Dnes nás čeká odpočinkový den. Zaparkujeme v centru města Tromso, projdeme si přístav, památky, nakoupíme domů dárky, upomínkové předměty, zajdeme na výbornou kávu a případně se zastavíme na dobrý oběd.
Fjellheisen
Nádherné klidné místo s vynikajícím rozhledem a navíc s možsostí občerstvení. Lanovka jede pár minut a hned u ní nahoře začínají turistické cesty. Nádherný výhled na celé Tromso, uvidíte přistávat letadla, uvidíte doslova celou krajinu včetně města a lodí.
5. den
Keipen peak

zastávka Daven, výšlap na Fjord odkud děláme další výšlap na 2. zastávku na Barden v oblasti Senja.

Barden

zastávka až po zbytek dne. Výšlap, Fjordgard směr Daven, Barden a pokud počasí dovolí, Hesten. Zastávka, která je jednou z nejkrásnějších tras, které jsme kdy absolvovali. Rozhodně to berte jako TOP tůru s neskutečně nádherným výledem, v oblasti Senja. Stezka se skládá z nádherné horské scenérie a zátoky. Výhled na Barden, horu Segla je odtud nepřekonatelný. Rozhodně to je stezka, na kterou se společně vydáme, po absolvování předešlých zastávek, dopřejeme si i dostatečného odpočinku.

6. den
Tromsø

Darujte netradiční zážitek Trip around northern Norway za zajímavou cenu 29290 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Trip around northern Norway 4. 4. 2024 (6 dní)
  • Typ zážitku: ,
  • Doba trvání: 6 dní
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Trip around northern Norway? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky