Víkendová Boloňa Hmotné dárky

Potěšte jedinečným dárkem Víkendová Boloňa Hmotné dárky za výhodnou cenu 4500 Kč včetně DPH. Zobrazit více »
4500 Kč
4.2 / 5 (12 recenzí)
Dárkový poukaz okamžitě v mailu (platnost 12 měsíců)

ZJISTIT DOSTUPNOST  

Výměna poukazu

po celou dobu platnosti

Vrácení zážitků

do 30 dnů zdarma

Platnost poukazu

12 měsíců

Okamžitě v e-mailu

obratem po objednání

Popis zážitku Víkendová Boloňa Hmotné dárky

1. den
Letiště Bologna
Bologna Center Town
Museo Ducati
Muzeum Ducati v Bologni je rozhodně místo, kam musí zavítat všichni motocykloví nadšenci. Je znázorněním bohatého dědictví a inovativního inženýrství jedné z nejznámějších italských motocyklových značek. Návštěvníky muzea nejprve přivítá ohromující sbírka klasických i moderních motocyklů Ducati, včetně závodních kol a modelů, které se staly legendami ve světě motocyklů. Jedním z vrcholů muzea je „Desmo Wall“, zeď, která ukazuje motor Desmodromic, který je jedinečný pro motocykly Ducati. Tento design motoru, který využívá komplexní ventilový systém pro ovládání otevírání a zavírání ventilů, je charakteristickou vlastností motocyklů Ducati a pomohl z nich udělat jedny z nejvýkonnějších a nejcitlivějších motocyklů na světě. Muzeum také nabízí návštěvníkům možnost zažít vzrušení z jízdy na motocyklu Ducati prostřednictvím interaktivních exponátů, včetně zážitku ve virtuální realitě, který simuluje vysokorychlostní závod na trati.
2. den
Ghetto Ebraico
Židovské ghetto v Bologni je historická čtvrť, která nabízí návštěvníkům pohled do bohatého židovského dědictví města. Tato živá a barevná oblast je plná úzkých uliček, okouzlujících budov a jedinečných obchodů a restaurací, které představují kulturní a kulinářské tradice této oblasti. Židovská část je cestou k hlavním památkám, kousek před dvojicí veží, sama o sobě nám nepřišla nikterak zajímavá.
Two Towers
Jedná se o dvě věže, z nichž slavnější Torre degli Asinelli je se svými 97,2 metry nejvyšší šikmou středověkou věží na světě. Byla postavena v letech 1109 až 1119 a je jednou z dvaceti věží, které přežily staletí. Menší věž se jmenuje Garisenda. Dvojice věží patří mezi jeden ze symbolů města Boloňa a je odsud skvělý výhled přes celé město, od kterého vás dělí 498 schodů.
Basilica di Santo Stefano
Vstup je zdarma, uvnitř se nachází replika hrobu Ježíše – lze vlézt přímo dovnitř, nic tam ale úplně k vidění pak není. Podstatně zajímavější je komplex celé katedrály, který opravdu stojí zato.
Bazilika di Santo Stefano v Bologni je fascinující a jedinečné náboženské místo, které je opředeno historií a legendami. Tento komplex sedmi vzájemně propojených kostelů je známý svou krásnou architekturou a je jednou z nejoblíbenějších památek města. Návštěvníci baziliky mohou prozkoumat různé kostely a kaple, z nichž každý má svůj vlastní odlišný charakter a atmosféru. Bazilika je povinnou zastávkou pro každého, kdo se zajímá o umění, architekturu nebo historii.
Basilica of San Domenico
Bazilika San Domenico je úžasným příkladem gotické architektury v centru Boloně. Toto ikonické náboženské místo je známé svou bohatou historií a pozoruhodným interiérem, který nabízí krásné fresky, sochy a další umělecká díla. V bazilice se také nachází hrob svatého Dominika, zakladatele dominikánského řádu, který je oblíbeným cílem poutníků i návštěvníků. 
Via dell’Archiginnasio
Via dell’Archiginnasio je historická ulice v Bologni, která je známá svou krásnou architekturou a pulzující atmosférou. Tato okouzlující ulice je domovem slavného paláce Archiginnasio, který byl kdysi hlavní budovou univerzity v Bologni. Návštěvníci Via dell’Archiginnasio mohou prozkoumat ohromující interiér paláce, který nabízí krásné fresky, sochy a velké schodiště. Ulice je také lemována obchody, kavárnami a restauracemi, díky čemuž je oblíbeným cílem místních obyvatel i návštěvníků. 
Santa Maria della Vita
Santa Maria della Vita je krásný kostel nacházející se v srdci Bologni, který je známý svou úžasnou barokní architekturou a nádhernými uměleckými díly. Kostel je domovem Oplakávání nad mrtvým Kristem, slavné sochy Niccola dell’Arca, která je široce považována za jedno z největších uměleckých děl v Bologni. Návštěvníci Santa Maria della Vita mohou také prozkoumat zdobený interiér kostela, který obsahuje krásné fresky a další umělecká díla. 
Piazza Maggiore
Piazza Maggiore z roku 1200 je hlavní náměstí se všemi zásadními památkami. 
Basilica di San Petronio
Obrovská bazilika Basilica di San Petronio dominuje celému náměstí. Je považována za nejdůležitější a nejkrásnější kostel v Boloni a své jméno získala po po patronovi města. Jedná se také o šestý největší katolický kostel na světě. Mezi nejvýznamnější prvky baziliky patří sluneční hodiny a vchod navržený Jacopem della Quercia. Vstupné je zdarma.
Biblioteca Salaborsa
Biblioteca Salaborsa je moderní a inovativní knihovna nacházející se v centru Boloně. Tento úžasný veřejný prostor je známý svou krásnou architekturou a působivou sbírkou knih a multimediálních zdrojů. Návštěvníci knihovny mohou prozkoumat různé čítárny a studovny, navštěvovat kulturní akce a využívat řadu služeb a zdrojů dostupných veřejnosti. 
Fountain of Neptune
Nově zvolený italský papež v roce 1563 kvůli zdůraznění své moci nad městem Boloňa vymyslel symbol, kterým se stal ipozantní a přísný bůh Neptun. Ten dominuje kašně na náměstí Piazza Maggiore, kde svou levou rukou uklidňuje vody pod sebou – ovládá vzbouřený boloňský lid a přináší vodu do města.
Castiglione Ristorante Pizzeria
Castiglione Ristorante Pizzeria je oblíbená restaurace v Bologni, která je známá svou lahodnou italskou kuchyní a příjemnou atmosférou. Restaurace je známá svými pizzami vytápěnými dřevem, které se připravují tradičními technikami a z místních surovin. Návštěvníci si mohou pochutnat také na řadě dalších italských jídel, včetně těstovin, mořských plodů a masových pokrmů, které jsou všechny připravovány z čerstvých a vysoce kvalitních surovin. Osobně doporučujeme!
3. den
Sanctuary of the Madonna di San Luca
Svatyně Madonna di San Luca je ohromující bazilika na kopci s výhledem na město Bologna v Itálii. Bazilika je známá svou nádhernou barokní architekturou, úžasnými freskami a úchvatnými výhledy do okolní krajiny. Návštěvníci se do svatyně mohou dostat výstupem na historický Portico di San Luca, krytý chodník lemovaný 666 oblouky, který se táhne přes tři kilometry. 
Chcete-li vyrazit do svatyně z centra města, můžete využít San Luca Express, turistický vláček, který vyjíždí z Piazza Maggiore a zaveze vás přímo na úpatí kopce, kde se svatyně nachází. Případně můžete jet autobusem číslo 20 nebo 21 z centra města na zastávku San Luca a pak pěšky do kopce do svatyně. Procházka trvá asi 30 minut a nabízí krásné výhledy na město a okolní kopce. Další možností je vzít si taxi.
Letiště Bologna
Na letiště se dostanete obdobně, jako jste se po příletu přesunuli do centra města. Buďte na letišti přibližně 2 hodiny před odletem

Darujte originální zážitek Víkendová Boloňa za přívětivou cenu 4500 Kč od prověřeného dodavatele Adrop.cz, případně vyberte jiný dárek z kategorie .

Více informací

  • Lokalita: Ty nejlepší zážitkové dárky v zahraničí | Adrop.cz
  • Specifikace: Bologna – 3 dny v červeném městě věží 2. 10. 2023 (3 dny)
  • Typ zážitku: Hmotné dárky,
  • Doba trvání: 3 dny
  • Město:

 

Simulátor volného pádu - dárek
Máte zkušenost se zážitkem Víkendová Boloňa? Udělte prosím hodnocení pomocí hvězdiček výše.
Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín
Dárek najdete v této kategorii: Zážitky | Hmotné dárky | Hasičáky