Adrenalinové dárky

Dárek, na který obdarovaný jen tak nezapomene? Jednoznačně ten adrenalinový! Ať už vybíráte vhodný dárek pro muže či pro ženy, k Vánocům či narozeninám, dobře zvolené zážitkové dárky zkrátka sklidí úspěch. A abychom vám výběr ulehčili, připravili jsme si pro vás tipy na nezapomenutelné adrenalinové zážitky pro jednoho i pro dva po celé ČR. 

Rychlá navigace: dárek do 1000 Kč | jízda v supersportu | pilotování letadla | let stíhačkouTipy na nejlepší adrenalinový dárekVětrný tunel adrenalinový zážitek

1. NÁŠ TIP: Větrný tunel

Rádi byste daroval adrenalinový zážitek, ale nejste si jistí, zda oslavenec sebere odvahu na nebezpečnější kousky v podobě seskoku padákem? Ideální alternativou v případě, že je vaším výchozím bodem Praha, bude unikátní větrný tunel. Přestože se jedná o naprosto bezpečnou aktivitu, obdarovaný si užije volný pád a okusí sílu větru o rychlosti 270 kilometrů za hodinu. 


Tandemový seskok padákem adrenalinový zážitek

2. Tandemový seskok padákem

Pro odvážnější muže a ženy bude trefou do černého samotný seskok z padáku z výšky 4 000 metrů. Pokud nemají se seskoky předchozí zkušenost, chybu neuděláte tandemovým seskokem. Podobně jako v případě větrného tunelu na odvážlivce čeká minuta volného pádu, tentokrát si však užijí nádherný výhled a dalších pět až deset minut letu při otevřeném padáku. Zkrátka zážitek, na který se nezapomíná!


Bungee jumping z nejvyššího mostu v České Republice

3. Bungee jumping z mostu

Dává oslavenec spíše než krásným výhledům přednost čirému adrenalinu? V tom případě mu k narozeninám či Vánocům nadělte bungee jumping z mostu. Jedná se o skutečně unikátní zážitek – odvážný skokan zažije nejen volný pád, ale také stav beztíže, který zažívají piloti a kosmonauti. Obdarovaný si může sám vybrat, zda skočí popředu, pozadu, s úvazkem na hrudníku či za nohy. 


Adrenalinový let vzducholodí

4. Exkluzivní let vzducholoďí

Adrenalinu si však mohou užít ti, kteří na seskok z padáku či bungee jumping odvahu zatím nesebrali. Zábavnou a bezpečnou alternativu představuje let vzducholodí, která je jediným exponátem svého druhu v ČR. Vyrazit můžete jak z Prahy, tak Brna, a užít si dechberoucí výhled na nejbližší památky, jako jsou lomy Malá a Velká Amerika, Karlštejn, Petrov či hrad Špilberk. Tento dárek je vhodný nejen pro jednotlivce, ale i pro dva, kdy vyjde finančně výhodněji.


Řízení Porsche

5. Poukaz na řízení supersportu

Milovníkovi rychlé jízdy a silných motorů uděláte rozhodně největší radost dárkem v podobě možnosti sednout si za volant supersportu. Součástí zážitku je nejen samotná jízda, ale také odborná instruktáž instruktora, který odpoví na všechny zvídavé otázky. A co je nejlepší? Obdarovaný si může sám vybrat, za volant jakého supersportu chce usednout. Výběr je opravdu bohatý, ať už patří mezi fanoušky Porsche, Fordu Mustang, Ferrari či Lamborghini. 


Řízení malého letadla na zkoušku

6. Pilotem malého letadla

Nebojte, vzdušný prostor jsme ještě neopustili. Aspirující piloti a všichni, kteří žijí s hlavou v oblacích, ocení narozeninový dárek v podobě letu malým letadlem. Na rozdíl od letu v horkovzdušném balónu či vzducholodi si může obdarovaný sám vyzkoušet pilotování, pomoci pilotovi s plánováním letu, zakreslením trasy či nastavením palubních přístrojů. Na výběr jsou hned tři lokality – Praha, Brno a Ostrava – Mošnov. 


Kurz přežití pro ty nejmenší

7. Kurz přežití pro juniory

Adrenalinový zážitek je skvělým dárkem nejen pro dospělé, ale i pro děti a dospívající. Vsadit můžete na kurz přežití, který představuje nejen dobrodružný zážitek pro celou rodinu, ale také se při něm společně naučíte spoustu užitečného. Příkladem může být rozdělání ohně, orientace v terénu, stavba přístřešku či opatření vody a potravy. Po třech dnech intenzivního kurzu už bude mladý dobrodruh připraven skutečně na cokoliv!


Průzkum jeskyně

8. Výprava do středu země

Trápí oslavence strach z výšek, ale klaustrofobií rozhodně netrpí? Pak ho namísto do oblak pozvěte na výpravu do středu země a vydejte se do jednoho z největších jeskynních systému v České republice. Zkušený průvodce-speleolog vás zavede 153 metrů hlubokého dna suché propasti. Cestou se můžete těšit na lanové traverzy, visuté žebříky a mnoho dalšího. 


jízda v obrněném transportéru BVP

9. Jízda v obrněním transportérů

Miluje oslavenec těžkou vojenskou techniku? Pak je dárek k Vánocům, svátku či narozeninám jasný – přece jízda v obrněném transportéru BVP! V zážitku je zahrnuta nejen samotná akční jízda terénem bývalého vojenského prostoru v Milovicích, ale také prohlídka vojenské techniky se zkušeným průvodcem. 11. S.W.A.T. trénink na vlastní kůži

Pokud máte doma či ve svém okolí milovníka nejen adrenalinu, ale také fyzické námahy a střelných zbraní, sázkou na jistotu bude dárek v podobě S.W.A.T. tréninku. Tato americká speciální jednotka řeší rizikové situace a zatýká vysoce nebezpečné osoby, což se odráží také ve způsobu tréninku. Obdarovaný si může v rámci zážitku na vlastní kůži vyzkoušet nejen speciální výstroj, ale také skutečně tvrdý výcvik. Zážitek mimo jiné zahrnuje pět ran ze semiautomaticko brokovnice, deset ran ze samopalu a 10 ran z pistole.


Let stíhačkou L-29 Delfin

12. Let stíhačkou

Tipů na adrenalin ve vzduchu už jsme tu pár měli. V případě, že oslavenec miluje nejen letadla, ale také pořádnou rychlost, ho potěšte poukazem na let ve stíhačce L-29 Delfín. V ceně je zahrnuta veškeré potřebné vybavení, předletová příprava, samotný let v československé stíhačce L-29 Delfín a poletový rozbor. 13. Vojákem na zkoušku

Válka je v posledních měsících bezpochyby velké téma. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by si rád život vojáka vyzkoušel na vlastní kůži, k příležitosti Vánoc, narozenin či třeba svátku ho obdarujte poukazem na zážitek “vojákem na zkoušku”. Zážitek zahrnuje jak vybavení pro vojáka, tak výpravu do terénu, prohlídku armádních vozidel a samozřejmě vojenské cvičení v podobě vojenské chůze, nácvik plazení či zacházení se zbraní. 


Kurz přežití v lese pro dospělé a partu

14. Kurz přežití

Tip na kurz přežití jsme tu už jednou měli. V případě dospělých osob však můžete vsadit na těžší kalibr. Tento zážitek zahrnuje nejen základní dovednosti, jako je rozdělání ohně, získání vody či postavení přístřešku, ale také orientaci v prostoru či schopnost přežít v krizových situacích. Celý kurz vede zkušený profesionální voják armády ČR a expert na přežití, který zodpoví všechny zvídavé i praktické dotazy.15. Via Ferrata

Vyráží váš přítel, manželka, kamarád či třeba bratr rád na hory, ale s via ferratami ještě neměl tu čest? Tak proč ho se zdoláváním zabezpečených horských tras neseznámit pod dohledem zkušeného instruktora? V rámci zážitku vám bude k dispozici nejen potřebné vybavení, ale také si nemusíte dělat hlavu s plánováním vhodné trasy. Jen si naplno užívat dechberoucí výhledy a adrenalinový zážitek plný chytů, stupaček a křivolakých skal.16. Kurz přežití ve městě

Jak napovídají oblíbené postapokalyptické seriály a filmy, přežití není pouze otázkou divočiny. Pozvěte oslavence na kurz přežití ve městě, v rámci kterého se připraví na nejhorší možné scénáře. Naučí se nejen připravit základní prepper výbavu, ale také zabezpečit byt a dům, opatřit si vodu a potravu, zpracovat zvěř a ryby či rozdělat oheň a postavit přístřeší. Chybět nebudou ani základy sebeobrany či první pomoci. 


Jak vybrat adrenalinový dárek

Adrenalinové dárky jsou stále populárnější volbou pro ty, kteří hledají netradiční a vzrušující zážitky pro své blízké. Tyto dárky umožňují obdarovaným zažít něco nového, překonat hranice a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky. Při výběru adrenalinového dárku je důležité zvážit několik faktorů, abyste se ujistili, že zážitek bude úspěšný. Zde je několik tipů, jak vybrat ten správný adrenalinový dárek.

Zájmy a preference obdarovaného

Především je důležité znát zájmy a preference osoby, které dárek kupujete. Vyberte si aktivitu, která bude pro obdarovaného zajímavá, a zároveň zohledněte jeho fyzické schopnosti a omezení. Například pokud miluje rychlost a dobrodružství, můžete zvolit jízdu na závodním okruhu, paragliding, nebo bungee jumping.

Věk a zdravotní stav obdarovaného

Některé adrenalinové aktivity mají věková omezení nebo zdravotní požadavky. Před zakoupením adrenalinového dárku zkontrolujte, zda obdarovaný splňuje veškerá omezení a požadavky. Je důležité dbát na bezpečnost a vyhnout se rizikovým situacím.

Lokalita a dostupnost

Při výběru adrenalinového dárku zohledněte lokalitu a dostupnost dané aktivity. Některé adrenalinové zážitky mohou být dostupné pouze v určitých oblastech nebo obdobích roku. Ujistěte se, že obdarovaný bude mít možnost využít dárek v blízké době a na vhodném místě.

Rozpočet

Adrenalinové dárky se pohybují v různých cenových kategoriích. Stanovte si rozpočet a vyberte si zážitek, který bude vyhovovat vašim finančním možnostem. Je možné najít adrenalinové zážitky pro různé cenové skupiny, od levnějších možností, jako je indoor skydiving, až po dražší alternativy, jako například balónové lety nebo jízdy ve sportovních vozech.

Recenze a zkušenosti

Při výběru adrenalinového dárku je důležité zkontrolovat recenze a reference poskytovatele daného zážitku. To vám pomůže získat lepší představu o kvalitě služeb a spokojenosti předchozích zákazníků. Zajímejte se také o zkušenosti a certifikace instruktorů či průvodců, kteří budou s obdarovaným během aktivity.

Rezervace a storno podmínky

Před zakoupením adrenalinového dárku zkontrolujte, jaké jsou podmínky pro rezervaci a stornování. Je důležité vědět, zda je možné změnit termín nebo zrušit rezervaci v případě nepředvídaných okolností. Vyberte si poskytovatele s flexibilními podmínkami, který umožní snadné změny nebo vrácení peněz.

Pojištění a bezpečnost

Bezpečnost je klíčovým faktorem při výběru adrenalinového dárku. Ujistěte se, že poskytovatel daného zážitku dodržuje veškeré bezpečnostní předpisy a má platné pojištění. Zjistěte, zda je možné uzavřít dodatečné pojištění pro obdarovaného, pokud byste chtěli zvýšit ochranu.

Jaký je nejoblíbenější adrenalinový zážitek?

Mezi nejoblíbenější adrenalinové zážitky určitě patří větrný tunel a kurz přežití. Pokud zakoupíte jakýkoliv zážitek z naší nabídky, tak věřte, že svého blízkého potěšíte!

Jaká je cena adrenalinových dárků a zážitků?

Cena se liší podle konkrétního dárku ale budeme se pohybovat v průměru kolem 3000,-. Samozřejmě zakoupíte dárek i za 999,- ale i za 30 000,-.

Jaký je nejdražší adrenalinový zážitek?

Jeden z nejdražších adrenalinových zážitků je určitě let stíhačkou. Zde se cena pohybuje okolo 26 000,-. Za tuhle cenu ale získáte opravdu nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat do konce svého života.

Jaký je nejlevnější adrenalinový zážitek?

Pokud hledáte nejlevnější adrenalinový zážitek, tak to bude jistě jízda v obrněném transportéru.