Škola smyku

Vyzkoušejte si nanečisto řešení nejrůznějších krizových situací, ke kterým může ve ztížených klimatických podmínkách snadno dojít. Naučte se bezpečně ovládat svůj vůz a procvičte si správnou manévrovací techniku při smyku.

Cena školy smyku

Ceny za kurz se liší v závislosti na lokalitě konání, daném polygonu, provozovateli zážitku, ale také na délce jeho trvání.

Možnost výměny    Prodloužení platnosti zdarma    Okamžitě v e-mailu

Nespoléhejte na to, že vás smyk nikdy nepotká a buďte na něj dopředu připraveni. Voda a déšť jsou často podceňovány, přitom se s nimi pravidelně potkává každý řidič. Tento zážitek může vám či vašim blízkým zachránit život!

Tento nesmírně cenný zážitek je vhodný pro všechny řidiče bez ohledu na počet najetých kilometrů a dosavadní zkušenosti. Ruku na srdce, jste si jistí, že při případném smyku budete přesně vědět, co máte dělat a že například neztratíte hlavu?

Průběh školy smyku

Nejprve proběhne teoretické seznámení – školení bezpečné jízdy, kde si vyslechnete spoustu zajímavých a užitečných informací, které vám pomohou naučit se vozidlo bezpečně ovládat i při ztížených klimatických podmínkách. Mimo jiné se dozvíte, jak se váš automobil chová při smyku a proč tomu tak je.

Zkouška smyku na mokré vozovce
Vyzkoušejte si školu smyku na mokré vozovce

Nebudou chybět ani poznatky o přilnavosti pneumatik, brzdné dráze, rozdílu ve smyku při náhonu na přední a zadní kola. Pokud to zkrátíme, z této teoretické části si odnesete mnoho zajímavých nových vědomostí, které vás můžou ochránit od autonehody. Tato teoretická část trvá zpravidla 2 hodiny.

Je však důležité znát nejenom teorii, ale popisované situace si vyzkoušet „na vlastní kůži“. A právě k tomu slouží praktická část školy smyku. Praxe většinou trvá 3, 4 nebo 5 hodin, kdy si osvojíte ovládání svého vozidla ve ztížených podmínkách. Především budete mít příležitost vyzkoušet si manévrovací schopnosti při smyku, a to nejenom na rovině, ale například také v zatáčce nebo kopci.

Vyzkoušíte si, jak se v mnohdy až extrémních klimatických situacích zachovat, abyste svůj vůz bezpečně udrželi na vozovce. V některých školách smyku na vás čeká aquaplaningová vana, takže žádná voda na silnici už vás nezaskočí.

Nejčastější dotazy ke škole smyku

  • Místo konání: Na výběr je z lokalit Bělá pod Bezdězec, Mladá Boleslav, Jihlava, Hradec Králové, Příbram, Vysoké Mýto, Most, Ostrava a Třinec.
  • Doba trvání: 5, 6 nebo 7 hodin (dle volby konkrétní varianty).
  • Co si vzít s sebou: Pro školu smyku doporučujeme použít vlastní vozidlo (zážitek je vhodný i pro vozy s náhonem na všechny čtyři kolem nebo s automatickou převodovkou), případně je možné použít také půjčený automobil.
  • Kdy poukaz zakoupit: Nejlépe 1 měsíc dopředu, zážitek lze absolvovat po celý rok v předem stanovených termínech.
  • Pořízení záznamu: Vzhledem k charakteru zážitku není vhodné, aby sám účastník pořizoval záznam.
  • Požadavky aneb bez toho to nepůjde: Účastník musí vlastnit řidičský průkaz skupiny B. Kapacita kurzů je 5 až 12 osob.
  • Zdravotní a další omezení: Osoba musí být způsobilá řízení vozidla, nesmí být tedy například pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.
Máte zkušenost se školou smyku? Podělte se s námi v komentáři o krátkou recenzi.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín