Větrný tunel Praha Letňany

Chtěli byste vyzkoušet seskok padákem, ale nemáte na něj odvahu? Vyzkoušejte si bezpečnou alternativu v podobě větrného tunelu, který dokáže volný pád věrně nasimulovat.

Nově doporučujeme vyzkoušet verzi tohoto zážitku kombinovanou s virtuální realitou, která vám umožní „seskočit s padákem“ nad Prahou, New Yorkem, pobřežím Španělska či si užít pocit beztíže ve vesmíru.

Cena větrného tunelu

Ceny zážitku ve vzduchové tunelu se liší v závislosti na délce konání a počtu účastníků zážitku.

Možnost výměny    Prodloužení platnosti zdarma    Okamžitě v e-mailu

Větrný tunel - simulátor volného pádu

Vychutnejte si unikátní zážitek v podobě indoor skydivingu! Nevíte, oč jde? Na vlastní kůži pocítíte vítr o rychlosti až 270 kilometrů v hodině a zažijete omamné pocity volného pádu, který za jiných okolností zažívají dobrodruzi vyskakující z letadla. V tomto případně však nejde o žádnou riskantní aktivitu, při které ohrozíte svůj život. Vše se totiž bude odehrávat zcela v bezpečí větrného tunelu, a to pod dohledem zkušených instruktorů. A vzít s sebou můžete klidně i celou rodinu, vždyť sdílený zážitek je ještě silnější.

Simulátor volného pádu obsahuje

  • zaškolení, naučení posunků pro komunikaci
  • zapůjčení kombinézy, helmy a brýlí
  • pokud máte zakoupeno, zapůjčení VR brýlí
  • volný pád bez brýlí
  • volný pád s VR brýlemi

Jak přesně zážitek probíhá?

Aby bylo na všechno dostatek času, doporučujeme na místo dorazit zhruba s hodinovým předstihem. Co vás vlastně čeká? Ještě před samotným zážitkem si projdete krátkým bezpečnostním zaškolením. Především vám instruktor ukáže, jakou polohu ve větrném tunelu zaujmout a naučíte se jednoduché posunky, jak spolu komunikovat. Rychlost větru bude totiž taková, že byste si normálně vzájemně nerozuměli.

Následně se obléknete do speciální kombinézy, nasadíte si helmu a brýle. To vše od nás dostanete. A už se přesunete k samotnému létání v tunelu. Ten je v republice unikátním zařízením, má úctyhodnou výšku 12 metrů a je široký více než 4 metry. Rychlost vzduchu v komoře dosahuje přibližně 50 m/s.

A je to tu, připravte se. Jakmile se dveře otevřenou, vy se jen jednoduše položíte do proudu vzduchu, jeho síla vás sama odlepí od země a už poletíte.

Létání ve větrném tunelu může pokaždé absolvovat jen 1 osoba. Samotný simulátor volného pádu je rozdělen na dvě etapy, kdy každá z nich trvá 1,5 minuty a mezi nimi je vyčleněný čas na krátký odpočinek. Vždy je ale přítomný i zkušený instruktor, a pokud se vám již ve vzduchu nebude líbit, pomůže vám získat opět pevnou půdu pod nohama. Bude neustále po ruce, když jej budete potřebovat.

Verze s VR brýlemi

Nejdříve si vyzkoušíte a osvojíte klasický větrný tunel s volným pádem a naučíte se základní posunky pro komunikaci. Tato fáze bude trvat zhruba 1,5 minuty. Následně dostanete VR brýle a zakusíte realistický zážitek trvající zhruba 1 minutu.

Zážitek s virtuální realitou je možný pro osoby starší 10 let. Není doporučen pro osoby trpící epilepsií.

Hurricane Factory (Hurikán Factory)
Větrný tunel Hurricane Factory se nachází v Praze 9 Letňanech. Jedná se o aerodynamický tunel, který je považován za jeden z nejkvalitnějších typů tunelů na světě. Stejné vzduchové tunely jsou provozovány ve Švýcarsku, Francii, Německu, Belgii, Itálii Slovensku a Polsku.

Co potřebujete vědět

Místo konání Praha 9 (Letňany)
Kdy lze uskutečnit Zážitek si můžete vychutnat po celý rok. Pouze od června do srpna je v pondělí zavřeno.
Počet osob 1, 2, 3, 4, 5
Délka trvání 3 minuty / 6 minut / 9 minut / 15 minut
Co si obléci Stačí jen pohodlné oblečení a šněrovací boty. Kombinéza, helma a ochranné brýle vám budou zapůjčeny.
Pořízení záznamu Pokud chcete mít publikum, není problém. A z vnější části komory vás můžou klidně fotit nebo rovnou natáčet. Vy jim můžete na oplátku vesele zamávat. Jestliže se bude zážitku účastnit 5 osob, dostanete navíc dárek v podobě záznamu letu na USB.
Požadavky Větrný tunel není přístupný pro osoby pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Zážitek není vhodný ani pro těhotné ženy, děti mladší 5 let a epileptiky (platí pro verzi s VR). V případě účastníků mladších 18 let je třeba doprovod plnoleté osoby.
Před samotným letem je nutné si sundat veškeré šperky, případně hodinky. Ženy s dlouhými vlasy by je měly mít pevně stažené. Doporučená maximální hmotnost účastníka je 130 kg.
Omezení Adrenalin ve větrném tunelu mohou zažít i osoby se zrakovým a sluchovým postižením. V případě tělesného postižení není vhodný větrný tunel pro ty, kteří mají problémy s ramenním kloubem, trápí je potíže se zády a páteří nebo mají nepohyblivé paže. Létat nemohou také osoby s onemocněním srdce a krevního oběhu.

Máte zkušenost s létáním ve větrném tunelu? Podělte se s námi v komentáři o krátkou recenzi.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín