Dárky pro puberťáky

Vymýšlíte dárek pro puberťáka? Ať jde o dárek k narozeninám či ten vánoční, není to nic jednoduchého. Při výběru dárku musíme vzít v potaz nejen zájmy, ale také věk obdarovaného. Puberta u chlapců trvá od 12 do 19 let (na rozdíl od dívek, u kterých trvá pouze od 10 do 13 let), což je poměrně široké časové období. A asi není třeba dodávat, že jedenáctiletému chlapci zkrátka udělá radost jiný dárek než patnáctiletému puberťákovi. Bez ohledu na to, kolik let váš teenager právě slaví, pro vás máme tipy na ty nejlepší dárky.

Rychlá navigace: dárek do 500 Kč | dárek na poslední chvíli | k narozeninám | na VánoceTipy na nejlepší dárky pro puberťákaVětrný tunel

1. NÁŠ TIP: Větrný tunel

Pokud chcete k patnáctinám či osmnáctinám potěšit dárkem, na který obdarovaný jen tak nezapomene, sázkou na jistotu bude návštěva větrného tunelu. Oslavenec si může na vlastní kůži (avšak v bezpečí větrného tunelu) vyzkoušet simulovaný seskok padákem a více než minutový volný pád. Je už jen na vás, jakou délku zážitku mu nadělíte, či zda si adrenalinový zážitek užijete spolu!


Mobil Apple Iphone černý

2. Vysněný mobilní telefon

Který puberťák si k narozeninám i Vánocům tajně nepřeje svůj vysněný mobil? Širokou nabídku mobilních telefonů za výhodné ceny najdete v sortimentu internetového obchodu Smarty.cz, který nabízí mimo jiné také populární iPhony a veškeré příslušenství.3. Nadčasový dárek k patnáctinám

Patnácté narozeniny jsou mezníkem, který si zaslouží nezapomenutelný dárek. Skvělou volbou budou kvalitní hodinky, které budou tento okamžik připomínat i za mnoho let. Kromě klasických hodinek každý puberťák jistě ocení také digitální či chytré hodinky. Bohatý výběr hodinek oblíbených značek, jako je Casio či Festina, najdete na českém e-shopu hodinarstvi.cz. 


Degustace sushi v luxusní restauraci

4. Originální degustační zážitek

Zatímco dospělí ocení zejména degustaci kvalitního alkoholu, puberťáka pozvěte na degustaci dobrého jídla. Zážitek v podobě degustačního menu Asijské street food pořídíte na portálu Zážitky.cz a v jeho rámci si společně užijete výborné šestichodové menu. Chybět nebudou jarní závitky, grilovaný vepřový bůček či thajské zelené curry.5. Dárková karta do PlayStation Store

Miluje oslavenec videohry? V tom případě rozšiřte jeho sbírku darováním voucheru do PlayStation Store. Nemusíte mít přehled nad tím, jaké hry ho právě baví, či které už má doma – obdarovaný si sám vybere, jaké videohry si za dárkový poukaz pořídí. Voucher lze navíc použít také na nákupy v rámci her a mnoho dalšího.


Dárková bedna Minecraft

6. Dárková bedna Minecraft

Kdo by neznal kultovní hru Minecraft? Pokud pátráte po vhodném dárku s tímto motivem, vaše hledání je u konce. Nic nepřekoná dárkovou bednu Kidboxeo Minecraft XXL, která obsahuje retro herní konzoli, tematický hrnek, penál, ponožky, ale také hromadu sladkostí. Dřevěný box, který se otevírá pomocí páčidla, je navíc k dostání ve dvou různých velikostech.


Auto na ovládání

7. Auto na dálkové ovládání

Ideální dárek pro kluky puberťáky ve věku 11 až 13 let? RC model! Pokud máte doma motorového nadšence, s úspěchem se jistě setká RC auto Mercedes-Benz G63 AMG v měřítku 1:24. Jedná se o licencovaný model, díky čemuž auto na ovládání do posledních detailů odpovídá předloze.


Výuka cizího jazyku

8. Online výuka jazyku

Přestože dárky jsou především o zábavě, seznam vánočních či narozeninových dárků nezapomeňte doplnit i nějakým tím praktickým kouskem. Pokud máte doma deváťáka, či se naopak oslavenec připravuje na maturitu nebo přijímací zkoušky na vysokou školu, s přípravou mu pomůže poukaz na online výuku jazyků.


Painball pro děti

9. Zážitkový poukaz na painball

Láká oslavence paintball, ale kvůli věkovému omezení se na ten klasický nedostane? Obdarujte ho zážitkovým poukazem na paintball pro děti, při kterém je použita menší munice s nižší dopadovou energií. Z bitvy si tak obdarovaný puberťák a parta jeho kamarádů neodvezou modřiny, ale jen nezapomenutelné vzpomínky!


Komiksová klasika pro kluky

10. Komiksová klasika pro kluky

Máte doma malého čtenáře? V tom případě mu pod vánoční stromeček nadělte literární klasiku v podobě Rychlých šípů Jaroslava Foglara. A to v komiksové verzi s kultovními ilustracemi Jana Fischera v souborném vydání Albatrosu, které se může pochlubit opravdu krásným grafickým zpracováním. 


Lego pro děti

11. Stavebnice Lego

Skvělým dárkem pro chlapce ve věku 11 nebo 12 let se stane také populární stavebnice LEGO. Obrovský výběr exkluzivních sad, ale například také tematické adventní kalendáře, najdete na e-shopu Muzea LEGA. A k dárku můžete rovnou přihodit vstupenky na expozici Muzea LEGA v Praze, Špindlerově Mlýně, Poděbradech, Kutné hoře či v Jeseníku.


Černý kožený batoh do školy

12. Batoh do školy a výlety

Praktickým i stylovým dárkem se stane batoh značky Tigernu, který si díky minimalistickému provedení zamiluje opravdu každý. Unisex batoh nabídne dostatečný objem až 15 litrů, nosnost 5 kilogramů, pohodlné popruhy a především dostatek kapes. Vybírat můžete mezi černou a červenou variantou.


Kurz přežití pro celou rodinu

13. Rodinný kurz přežití

Rádi vyrážíte na rodinné výlety? Proč je letos trochu neozvláštnit a neobdarovat oslavence rodinným kurzem přežití? Společně se v rámci třídenního kurzu naučíte, jak rozpoznat jedné a jedovaté houby, zorientovat se v terénu či postavit provizorní přístřešek v lese. Na kurz, jehož kapacita je šest až dvanáct osob, mají navíc děti vstup zcela zdarma!


Jízdní kolo pro puberťáka

14. Jízdní kolo

Jízdní kolo je zkrátka taková narozeninová klasika. Široký výběr kol najdete například v nabídce e-shopu koloshop.cz, kde pořídíte jak silniční, tak horská kola. Nechybí však ani oblíbené BMX modely, na kterých si obdarovaný puberťák může vyzkoušet populární free style disciplíny. 


Stylové tričko

15. Stylové tričko

Mezi dárky pod vánočním stromečkem nesmí chybět ani pár měkkých balíčků. Pokud se chcete vyhnout zklamání z oblečení, které jste svému puberťákovi pořídili, prohlédněte si nabídku e-shopu Ráj triček. Pořídíte zde skutečně stylová trika s potiskem, které se setkají s okamžitým nadšením!


Úniková hra pro celou rodinu

16. Úniková hra

Baví oslavence únikové hry, ale ve vašem okolí se zrovna žádná nepořádá? V tom případě je pro vás jako stvořená úniková hra na doma Záhada z budoucnosti. V rámci zážitku, kterého se může účastnit až třináct osob, tým organizátorů dorazí až k vám domů či třeba do parku. Těšit se můžete na přibližně hodinu a půl herního času, během kterého budete společně řešit hádanky a úkoly. 


Sportovní střelba pro děti na střelnici

17. Poukaz na sportovní střelbu

Už si váš puberťák užil paintball dosyta a letos byste chtěli dárek posunout na novou úroveň? Pomyslnou trefou do černého bude poukaz na sportovní střelbu, během které si pod dohledem zkušeného instruktora vyzkouší střelbu z celkem deseti zbraní. Díky speciálnímu výběru zbraní s menším zpětným zpětným rázem si zastřílet mohou děti už od deseti let!