Vychutnejte si opravdovou degustaci vín se vším všudy! A nemusíte k tomu mířit až na jižní Moravu, protože tento jedinečný zážitek, který zalahodí vašim chuťovým buňkám, se bude odehrávat v samém srdci hlavního města.

Degustace vín

Pokud si rádi občas dáte sklenku vína a rozlišujete pouze mezi červeným a bílým, případně ještě růžovým, pak vězte, že degustace řízená profesionály posune vaše dosavadní poznatky do zcela jiných sfér. A i přestože vínu poměrně dobře rozumíte, z této ochutnávky si odnesete něco nového a dost možná to bude i jedna či dokonce více lahví do vaší vinotéky. Jestliže vás nějaké víno opravdu nadchne, budete si totiž moci odkoupit vzorek i domů.

Průběh zážitku

Samotný zážitek proběhne v útulně zařízeném baru a vinotéce v samotném centru Prahy. Dohromady budete mít příležitost ochutnat 10 exkluzivních vín z nejrůznějších koutů světa. Dle konkrétní nabídky a dostupných ročníků půjde například o vzorky z Itálie, Španělska, Rakouska, Izraele, Libanonu či z jihoamerického Chile a Argentiny.

Dozvíte se, jakým způsobem se vína správně degustují, a pochopíte, proč před ochutnáním zkušení sommeliéři se sklenicí nejdříve zatočí nebo proč k vínu čichají. Vyslechnete si také spoustu zajímavostí o samotné historii vína a vinařských regionech. Ale nebojte se, nepůjde o žádnou nudnou přednášku, ale především o příjemné a neformální setkání, které bude otevřené vašim dotazům i poznatkům k jednotlivým vzorkům.

Ochutnávání vín bude probíhat formou profesionálně řízené degustace, ze speciálních sklenic, které se k tomuto účelu používají. Součástí bude rovněž malé pohoštění, kde nebudou chybět ani vynikající sýry a uzeniny. Samotná řízená ochutnávka bude trvat 90 minut, ale i poté můžete v baru zůstat a užívat si příjemný zbytek dne. Navíc budete mít možnost zakoupit degustovaná vína, a to se zajímavou slevou v rozmezí 10 až 20 %.

Co byste ještě měli vědět

Místo konání: Praha 2

Doba trvání: 90 minut

Co si vzít s sebou: Stačí jen dobrá nálada a chuť strávit příjemný čas.

Kdy poukaz zakoupit: Nejlépe s 14 denním předstihem.

Kdy je možné zážitek absolvovat: Celoročně v předem stanovených termínech, jedná se vždy o pondělky.

Pořízení záznamu: U degustace se můžete s chutí fotit i natáčet.

Požadavky aneb bez toho to nepůjde: Zážitek je určený pouze pro osoby starší 18 let.

Zdravotní a další omezení: Degustace vín není vhodná pro osoby, které ze zdravotních či jiných důvodů nesmí konzumovat alkohol. Automobil rozhodně doporučujeme nechat doma.

Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín