Škola smyku

2.999 Kč
Určeno pro 1 osobu
Platnost zážitku 12 měsíců
Možnost výměny

Prodloužení platnosti zdarma
Okamžitě v e-mailu

Popis zážitku

Tento nesmírně cenný zážitek je vhodný pro všechny řidiče bez ohledu na počet najetých kilometrů a dosavadní zkušenosti. Ruku na srdce, jste si jistí, že při případném smyku budete přesně vědět, co máte dělat a že například neztratíte hlavu?

Vyzkoušejte si nanečisto řešení nejrůznějších krizových situací, ke kterým může ve ztížených klimatických podmínkách snadno dojít. Naučte se bezpečně ovládat svůj vůz a procvičte si správnou manévrovací techniku při smyku. Nespoléhejte na to, že vás smyk nikdy nepotká a buďte na něj dopředu připraveni. Voda a déšť jsou často podceňovány, přitom se s nimi pravidelně potkává každý řidič. Tento zážitek může vám nebo obdarovanému zachránit život!

Zkouška smyku na mokré vozovce

Průběh zážitku

Na výběr je ze tří různých variant zážitku, kdy teoretická část trvá vždy 2 hodiny. V případě praxe je na výběr z 3, 4 a 5 hodin trvání, přičemž samotný průběh se může částečně lišit podle zvoleného místa konání.

 1. Škola smyku v rozsahu 2 hodin teorie a 3 hodin praxe
 2. Nejprve proběhne teoretické seznámení, kde si vyslechnete spoustu zajímavých a užitečných informací, které vám pomohou naučit se vozidlo bezpečně ovládat i při ztížených klimatických podmínkách. Mimo jiné se dozvíte, jak se váš automobil chová při smyku a proč tomu tak je. Nebudou chybět ani poznatky o přilnavosti pneumatik, brzdné dráze, rozdílu ve smyku při náhonu na přední a zadní kola. Pokud to zkrátíme, z této teoretické části si odnesete mnoho zajímavých nových vědomostí, které vás můžou ochránit od autonehody.

  Je však důležité znát nejenom teorii, ale popisované situace si vyzkoušet „na vlastní kůži“. A právě k tomu slouží praktická část školy smyku. Praxe o délce 3 hodin je základním kurzem, kdy si osvojíte ovládání svého vozidla ve ztížených podmínkách. Především budete mít příležitost vyzkoušet si manévrovací schopnosti při smyku, a to nejenom na rovině, ale například také v zatáčce nebo kopci.

  Tento základní kurz je možné absolvovat ve Vysokém Mýtě.

 3. Škola smyku v rozsahu 2 hodin teorie a 4 hodin praxe
 4. Teoretická část je shodná s první variantou.

  Jedná se o pokročilý kurz, kde si stejně jako v předchozí variantě zažijete smyk na různém povrchu, na rovině, v zatáčce i v kopci. Navíc si vyzkoušíte vyhýbat se vodním překážkám a váš vůz podstoupí dokonce zkoušku v podobě skluzné desky.

  Pokročilý kurz v rozsahu 4 hodin je možné absolvovat ve Vysokém Mýtě, Třinci nebo Hradci Králové. V posledním z uvedených měst je navíc k dispozici i aquaplaningová vana, takže se seznámíte také se situací, kdy vaše vozidlo tzv. začne plavat.

 5. Škola smyku v rozsahu 2 hodin teorie a 5 hodin praxe
 6. Tento časově nejdelší kurz trvající dohromady celých 7 hodin je možné absolvovat na speciálně upraveném polygonu v Mostě nebo ve Vysokém Mýtě. V obou případech je teoretická část opět shodná s první variantou.

  V rámci 5 hodinové praxe si však pořádně procvičíte své schopnosti a naučíte se ovládat svůj vůz ve všech možných náročných situacích.

  V Mostě s vámi bude instruktor komunikovat na dálku prostřednictvím vysílačky, zatímco vy si budete muset poradit nejenom s kluzkým povrchem, ale rovněž s pohybem na kyvné desce a zažijete i aquaplaningovou vanu. Ale nemějte obavu, do kurzu se mohou přihlásit také ti, kteří ještě žádnou školu cviku absolvovali. Na závěr získáte účastnický list.

  Také ve Vysokém Mýtě vás budou čekat nástrahy, se kterými se například za deště můžete setkat i v běžném provozu. Vyzkoušíte si, jak se v těchto mnohdy až extrémních klimatických situacích zachovat, abyste svůj vůz bezpečně udrželi na vozovce. Také zde pro vás bude přichystaná aquaplaningová vana, takže žádná voda na silnici už vás nezaskočí.

Nejčastější dotazy ke škole smyku

 • Místo konání: Na výběr je z lokalit Hradec Králové, Vysoké Mýto, Most a Třinec.
 • Doba trvání: 5, 6 nebo 7 hodin (dle volby konkrétní varianty), vždy je vyčleněna i hodinová přestávka na oběd.
 • Co si vzít s sebou: Pro školu smyku doporučujeme použít vlastní vozidlo (zážitek je vhodný i pro vozy s náhonem na všechny čtyři kolem nebo s automatickou převodovkou), případně je možné použít také půjčený automobil.
 • Kdy poukaz zakoupit: Nejlépe 1 měsíc dopředu, zážitek lze absolvovat po celý rok v předem stanovených termínech.
 • Pořízení záznamu: Vzhledem k charakteru zážitku není vhodné, aby sám účastník pořizoval záznam.
 • Požadavky aneb bez toho to nepůjde: Účastník musí vlastnit řidičský průkaz skupiny B. Kapacita kurzů je 5 až 12 osob.
 • Zdravotní a další omezení: Osoba musí být způsobilá řízení vozidla, nesmí být tedy například pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.

KOUPIT NYNÍ  

Máte zkušenost se školou smyku? Podělte se s námi v komentáři o krátkou recenzi.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak to funguje?

1. Nakoupíte zážitek2. Obdržíte voucher do e-mailu3. Kontaktujete provozovatele a rezervujete si termín